Menu

Znakomici goście, wykłady, warsztaty, konkursy, niespodzianki, muzyka – to wszystko podczas kolejnej edycji .na rolkach… połączonej z pierwszymi urodzinami UKS Wilki Otwock. Impreza odbyła się 22 listopada 2014 roku na sali gimnastycznej III LO im. Juliusza Słowackiego w Otwocku, współorganizatora imprezy.

Zaczęło się spokojnie, od krótkiego wykładu „Świdermajer w pigułce” prowadzonego przez Tomasza Kapustę. Następnie gość specjalny imprezy – Roman Konera – opowiadał o swojej wyprawie na rolkach dookoła Polski. Na tym skończyły się wykłady stacjonarne. Następnie odbyły się warsztaty jazdy na rolkach prowadzone przez pana Romana. Uczestniczyć mógł każdy, wystarczyło mieć ze sobą rolki.

Pod koniec warsztatów, jeden z rolkarzy robiąc podskok na rolkach przewrócił się niefortunnie i nie wstawał. Ratownicy z ochotniczej grupy ratunkowej musso4x4 (zabezpieczający całą imprezę) natychmiast do niego ruszyli. Unieruchomili go, umieścili na noszach i zaczęli wynosić z sali gimnastycznej. Wtedy dopiero uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że upadek był pozorowany i rozpoczął się pokaz pierwszej pomocy.

Zaraz po zakończeniu pokazu rozpoczęła się uroczystość urodzinowa UKS Wilki Otwock. Uhonorowali ją znakomici goście:

Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, członek Rady Powiatu Otwockiego Janusz Goliński oraz prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich Jerzy Pisarek.

Zawodnicy UKS Wilki Otwock zostali uhonorowani przez gości dyplomami oraz drobnymi upominkami. Prezes (a jednocześnie trener) UKS Wilki Otwock otrzymał wyróżnienie od prezydenta Szczepaniaka za dotychczasową pracę dla klubu. Także dzieci wraz z rodzicami podziękowali trenerowi za dotychczasową pracę wręczając bukiet kwiatów.

Był też tort i odśpiewano „Sto lat”. Potem już tylko zabawa przy muzyce, przejazd pod tyczką, skoki nad tyczką oraz mini bladecross (tor przeszkód).

W międzyczasie przybyli jeszcze na imprezę rolkarze z grupy I Love Rolki, a wśród nich Piotr Combrzyński – jeden z najlepszy w Polsce rolkarzy agresywnych, który rozkręcał urodziny klubu rolkowego pokazem ewolucji powietrznych na rolkach.

Imprezę zorganizował UKS Wilki Otwock przy współpracy partnerów i sponsorów: Prokates, WOTSport, KS Vulkan Wólka Mlądzka, ochotnicza grupa ratownicza musso4x4 oraz Swidermajer.info

Nie można tutaj nie wspomnieć o wielkim zaangażowaniu rodziców w zorganizowanie imprezy. Wybornymi wypiekami domowymi oraz kanapkami mogli częstować się uczestnicy urodzin.

Impreza odbyła się pod patronatem: Prezydenta Miasta Otwock, Starosty Otwockiego oraz Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Patronem medialnym był Tygodnik Regionalny.