Menu

Jeździsz na rolkach? Wystartuj na kultowej trasie w sercu Warszawy! W niedzielę 17 maja odbędzie się III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup 2015. Zawody zostaną zorganizowane przez ekipę Poland Bike, przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich i Fundacją Sport. Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Kolorowe Miasteczko Rolkarskie z Biurem Zawodów, ze startem i metą wyścigów znajdzie się, podobnie jak przed rokiem, w Alejach Ujazdowskich na wysokości Agrykoli. Trasa usytuowana jest w niezwykle atrakcyjnej i malowniczej części Warszawy i wiedzie m.in. Alejami Ujazdowskimi, przez Plac Na Rozdrożu i Plac Trzech Krzyży. Runda liczy 3200 metrów. Dla uczestników przygotowane są pamiątkowe medale oraz koszulki.

 

Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup 2015 będzie imprezą zaliczaną do Długodystansowego Puchar Polski w jeździe szybkiej. Na starcie pojawi się czołówka naszych rolkarzy na czele ze zdobywczynią Pucharu Świata Aleksandrą Goss, Bartoszem Chojnackim i Wojciechem Baranem.

 

– Roller Cup ma charakter otwarty – mówi dyrektor zawodów Grzegorz Wajs. – Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rolki i kask. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców. Trudno o piękniejszą trasę. Zarówno uczestnicy zawodów, jak i kibice będą mogli podziwiać najbardziej urokliwe miejsca w Warszawie.

 

Strona internetowa organizatora zawodów: www.rollercup.pl

Zgłoszenia: przez stronę www.rollercup.pl i bezpośrednio www.polandtime.pl/zapisy

 

Program III Warszawskiego Maratonu Rolkarskiego Roller Cup (17 maja, Warszawa)

 

8.00-13.30 – zapisy w Biurze Zawodów (Al. Ujazdowskie, Plac na Rozdrożu)
10.00 – zawody dla dzieci – Mini Cross (2-4 lata – 300 m, 5-6 lat – 600 m)
10.30-11.30 – zawody na dystansie Fan dla dzieci 7-15 lat (2 rundy – 6,4 km)
12.00 – dekoracja Mini Cross i dystans Fan
12.30-13.30 – zawody na dystansie Fitness – 13 km (4 rundy)
14.00-17.00 – zawody na dystansie Maraton – 42 km (13 rund)
17.30 – dekoracja dystansów Fitness i Maraton

 

Więcej na www.rollercup.pl i www.facebook.com/Fundacja.Sport