Menu

Z roku na rok coraz więcej. Ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rolkach ścigało się w samym sercu Warszawy. III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup ponownie był prawdziwym sportowym świętem. Impreza, zorganizowana przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, drugi raz z rzędu odbyła się na iście królewskim szlaku. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie ze startem i metą wyścigów znajdowały się na Placu na Rozdrożu. Trasa została wyznaczona na rundzie liczącej 3200 m, przebiegającej Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek.

 

III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup, inaugurujący tegoroczny cykl Długodystansowego Pucharu Polski, miał imponującą międzynarodową obsadę. W zawodach wzięli udział m.in. reprezentanci Estonii, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Szwecji. Była też cała krajowa czołówka na czele z Aleksandrą Goss oraz Bartoszem Chojnackim i Wojciechem Baranem.

 

W wyścigu na najdłuższym dystansie Maraton (42 km) zwyciężyli Chojnacki i Goss. Co ciekawe, ten duet w Warszawskim Maratonie Roller Cup triumfował już trzeci raz z rzędu. W rywalizacji mężczyzn o miejscach na podium zdecydował pasjonujący finisz trzech uciekinierów. Wygrał Bartosz Chojnacki, przed Wojciechem Baranem (obaj z grupy zawodowej Mapei GPS Hosting BDC) i Estończykiem Kertem Keskpaikiem (Albe Team Bont). Wśród kobiet Aleksandra Goss (UKS Zryw Słomczyn) nie miała sobie równych. Zdobywczyni Pucharu Świata 2013 wyprzedziła Aleksandrę Kowalczyk (UKS Znicz Kłodzko) i Aleksandrę Glamkowską (UKS Orlica Duszniki Zdrój).

 

Na trasie Fitness (13 km) najszybszy okazał się Jan Żółkiewski, przed Karolem Smoluchem (obaj z TUKS Roztocze Rollerblade Tomaszów Lubelski) i Janem Lebdą (UKS Znicz Kłodzko). Wyścig kobiet na tym dystansie zdominowały zawodniczki klubu z Tomaszowa Lubelskiego. Wygrała Monika Skinder, przed Magdaleną Kuśmierz i Katarzyną Korkosz (wszystkie z TUKS Roztocze Rollerblade).

 

III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup był znakomitą promocją jazdy na rolkach wśród najmłodszych. Program zawodów obejmował również wyścigi dla przedszkolaków w wieku 2-4 i 5-6 lat oraz dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.

 

– Każdy mógł wystartować, wystarczyło mieć rolki i kask – powiedział Grzegorz Wajs, organizator i pomysłodawca Warszawskiego Maratonu Roller Cup, znany z organizacji m.in. kolarskiego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. – Największe emocje wzbudziły oczywiście wyścigi z udziałem zawodowców na dystansie maratonu, ale na krótszych dystansach również rywalizacja była niezwykle ciekawa. Będziemy rozwijać Roller Cup, bo warto. Jazda na rolkach jest piękną dyscypliną. I co ważne, dla każdego. Niezależnie od wieku.

 

III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup został zorganizowany przez ekipę Poland Bike, przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Strażą Miejską w Warszawie, Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich i Fundacją Sport. Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Więcej na www.rollercup.pl i www.facebook.com/Fundacja.Sport