Menu

W minioną sobotę i niedzielę w Dusznikach Zdroju odbyły się uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej.

Mimo obaw i niekorzystnych prognoz zawody udało się rozegrać bez zakłóceń za co wielkie podziękowania dla organizatorów – klubu UKS Orlica Duszniki Zdrój.

Ze sportowego punktu widzenia – odbyło się wiele pasjonujących wyścigów, a towarzyszące Mistrzostwom zawody dla dzieci pokazały że rosną kolejne pokolenia utalentowanych zawodników.

Komplet złotych medali zdobyli: Aleksandra Goss w seniorkach, Gaweł Oficjalski i Monika Mazurkiewicz w juniorach B oraz Kaja Gajewska w kadetkach. Do najjaśniejszych postaci należeli ponadto Marcin Bachanek, Łukasz Sidorowicz, Malwina Fituch, Aleksandra Glamkowska, Grzegorz Wąsek i Jan Świątek. Tradycyjnie niestety starsze kategorie były slabiej obsadzone. Cieszy powrót (póki co w skromnych liczbach) klubów dawno nie widzianych na rolkach – MKS Cuprum Lubin i WTŁ Stegny Warszawa.

Już w najbliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Polski w półmaratonie (zaliczane również do PP), a już za niespełna 3 tygodnie Torowe MP, które będą końcowym etapem kwalifikacji do kadry na ME.

Wyniki Ulicznych Mistrzostw Polski – http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/5792-pl.pdf

Zdjęcie z fb (finisz juniorów B)