Menu

I Otwarte Mistrzostwa Mazowsza we Freestyle’u na Rolkach

Zawody zaliczane do World Slalom Series (1 kubeczek)

Zabawa i rywalizacja sportowa dla dzieci i dorosłych, dla wszystkich miłośników i sympatyków jazdy na rolkach. Tak można w skrócie określić to, co będzie się działo 20 i 21 czerwca 2015 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku (boisko). Organizatorem zawodów i całej imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy Wilki Otwock. W zawodach może uczestniczyć każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej BattleOtwock.pl lub w biurze zawodów w pierwszym dniu imprezy oraz dokonać (niewielkiej) opłaty startowej. Każdy zawodnik, na koniec imprezy, otrzyma pamiątkowy medal.

Zawody są zaliczane do World Slalom Series (1 kubeczek). Dzięki temu zawodnicy startujący w konkurencjach Battle, Speed i Free Jump otrzymają punkty do klasyfikacji WSS.
Zawody otrzymały także rangę I Otwartych Mistrzostw Mazowsza we Freestyle’u na Rolkach. Zostały też objęte patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz Prezydenta Miasta Otwocka    (są współfinansowane przez Miasto Otwock).

Poza konkurencjami WSS zostaną rozegrane konkurencje Bladecross, Mini Bladecross i przejazd pod tyczką (Limbo Skating). Są to konkurencje, w których mogą rywalizować rolkarze uprawiający Freestyle, rolkarze jazdy szybkiej, rolkarze amatorzy, dosłownie wszyscy, którzy jeżdżą na rolkach. Bladecross to wyścigi symulujące jazdę miejską. Jest to rywalizacja (pokonywanie przeszkód) ramię w ramię. Bladecross, w wersji mini, jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Do obu wyścigów rolkowych, z torem przeszkód (przejazdy pod taśmą, omijanie opon czy pachołków, itp.), organizator zaprasza wszystkich chętnych. Będzie niezła zabawa.

W celu uatrakcyjnienia imprezy organizator zaplanował różnego rodzaju pokazy i zabawy. Na koniec pierwszego dnia zawodów odbędzie się przejazd rolkarzy (zawodników oraz wszystkich chętnych) przez Otwock szlakiem Świdermajerów. Podczas przejazdu czas będzie umilała muzyka z Radia ESKA. Po przejeździe zawodnicy będą mogli spędzić czas przy ognisku (pieczenie kiełbasek). Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Odbędzie się koncert zespołów: Minuta Ciszy oraz RedRoom.

Drugi dzień planowany jest jako półfinały, finały, ogłoszenie zwycięzców, rozdanie medali, pucharów.

Nad oprawą muzyczną zawodów będą czuwali DJ’e, m.in.: Papa Zura i Burn Reynolds z Soul Service.

Nie zabraknie też atrakcji dla kibiców – wszystkich, którzy pojawią się na boisku III LO, a nie zdecydują się startować w zawodach. Odbędzie się pokaz Roller Derby w wykonaniu Worst Warsaw Derby Team, a także pokaz figurowej jazdy synchronicznej na rolkach organizowany przez Warszawską Międzyuczelnianą Sekcję AZS Łyżwiarstwa Figurowego. Na Battle Otwock zapraszają też Strzelnica ASG – Kill House (strzelanie z replik broni bojowej) i Przetwórnia czyli recykling design dla dzieci. Będzie można również wziąć udział w „treningu” zdolności manualnych – przewidziane są warsztaty stolarskie i pirograficzne (wypalanie w drewnie), organizowane przez Swidermajer.info. Bezpłatne badania diagnostyczne przeprowadzi Centrum Kardiologii Józefów. Zaplanowano też inne ciekawe atrakcje dla dzieci i nie tylko – więcej informacji na: www.BattleOtwock.pl.

 

Battle Otwock 2015 zostało objęte patronatem medialnym przez Radio ESKA oraz Tygodnik Regionalny.

Sponsorami są: ProSkates, WOTSport, Villa Otwock oraz Wieczorkowscy

 

Partnerami imprezy są: WSSA, SEBA, CSAR, KillHouse, Rapid Group Security, portal Swidermajer.info, Grupa Ratownicza Musso4x4, Centrum Kardiologii Józefów.

 

Na dzień dzisiejszy organizator posiada zapewnienia o chęci uczestnictwa ponad 100 zawodników z Polski. Przybędzie wielu znamienitych gości i członków innych klubów sportowych, m.in. z Rzeszowa, gdzie Freestyle rozwija się na światowym poziomie. To wyśmienity pretekst do nawiązania nowych znajomości, wymiany zainteresowań czy zwiedzania, bo jazda na rolkach jednoczy ludzi z całej Polski. Organizator ma nadzieję, że mistrzostwa na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych Otwocka, jak również wypromują w Polsce Otwock jako miejsce przyjazne rolkarzom.

Udział w całej imprezie jest bezpłatny. Start w zawodach za niewielką opłatą.

Więcej informacji na stronie http://BattleOtwock.pl

 

Zwyciężą najlepsi, bawić będą się wszyscy!!!

 

Termin:

20 czerwca 2015 roku godz. 11:00
21 czerwca 2015 roku godz. 10:00

Miejsce:

Teren LO nr III im. Juliusza Słowackiego przy ul. Juliusza Słowackiego 4/10 w Otwocku

Program:

20 czerwca 2015 roku:

ü      Rozpoczęcie zawodów – 11:00

ü      Mini Bladecross i Bladecross – kwalifikacje, system pucharowy

ü      Speed Slalom – kwalifikacje, system pucharowy

ü      Battle Slalom – system pucharowy

ü      Przejazd pod tyczką – kwalifikacje

ü      Free Jump – kwalifikacje

ü      Pokaz synchronicznej jazdy figurowej na rolkach oraz Worst Warsaw Derby Team

ü      Przejazd na rolkach przez Otwock szlakiem  Świdermajerów – start godz. 20:00

ü      Ognisko – około godz. 21:15

ü      Koncerty – około godz. 21:30

ü      Inne atrakcje dla dzieci

 

21 czerwca 2015 roku:

ü      Rozpoczęcie – 10:00

ü      Mini Bladecross i Bladecross – półfinały i finały

ü      Przejazd pod tyczką – finały

ü      Free Jump – finały

ü      Speed Slalom – półfinały i finały

ü      Battle Slalom – półfinały i finały

ü      Dekoracja zwycięzców

ü      Zakończenie zawodów około godz. 15:00