Menu

Miniony weekend był niezwykle intensywny jeśli chodzi o imprezy krajowe, jak również jeśli chodzi o udział polskich zawodników w imprezach zagranicznych.

Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski kadetów brała udział w European Challange w niemieckiej Gerze, poza nimi startowała także liczna grupa zawodników z Dusznik Zdroju i Kłodzka. Reprezentanci Polski prezentowali się dobrze i nawiązywali równorzędną walkę z zawodnikami z Włoch, Niemiec czy Holandii. Najwyżej – na 10 miejscu uplasowała się Kaja Gajewska. Warto zauważyć, że niemal wszyscy zawodnicy będą startować w tej kategorii wiekowej również w przyszłym sezonie. W starszych kategoriach bardzo dobre występy Jana Świątka i Malwiny Fituch, wśród dzieci – mnóstwo medali dla Dusznik i Kłodzka!

W sobotę w Ostrawie odbyly się finałowe zawody Pucharu Świata – bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Goss, która zajęła 2 miejsce i takie samo miejsce uzyskała w klasyfikacji generalnej PŚ! Trzeci rok z rzędu nasza najlepsza zawodniczka kończy na podium PŚ – gratulujemy! Poza Olą na trasie mieliśmy również wielu innych reprezentantów Polski, którzy pokazali się z dobrej strony zajmując bardzo dobre miejsca!

Najlepsi Polscy zawodnicy prosto z Ostrawy udali się do Choczewa na 3 etap tegrocznego Pucharu Polski. Zawody na bardzo wymagającej trasie i w trudnych warunkach pogodowych wygrali Ci, którzy również dzień wcześniej byli najlepsi z Polaków w Ostrawie – Aleksandra Goss i Bartosz Chojnacki. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy podjęli walkę na trudnej trasie.

Przez caly weekend również podwarszawski Otwock był zdominowany przez rolkarzy – odbyły się zawody Battle Otwock 2015 – zawody slalomowe, którym towarzyszył m.in. bladecross, przejazd pod tyczką i skok nad tyczką. Zawody okazały się bardzo udane i cieszyły się bardzo dużą popularnością zarówno wśród uczestników, jak i publiczności – gratulacje dla organizatorów!

Podsumowując – bardzo udany weekend za nami!