Menu

W minioną niedzielę odbył się 8 Skate Maraton Borów Dolnośląskich w Osiecznicy. Impreza bardzo lubiana przez zawodników i ciesząca się wśród nich dużą popularnością. Tradycyjnie poza dystansem głównym – maratonem rozegrane zostały również biegi na 2km dla najmłodszych oraz na dystansie 16km. W związku z panującymi jeszcze dzień wczesniej upałami powstąły wątpliwości co do startu głównego, gdyż nikt nie chciał ryzykować zdrowiem uczestników. Pogoda okazała się jednak łaskawsza od zapowiedzi, mało tego spłatała niespodziankę – kilka minut przed głównym startem spadł deszcz. Utrudniło to wielu zawodnikom odpowiedni dobór sprzętu, tym bardziej, że finisz odbywał się już na suchym asfalcie.

W tych trudnych warunkach najlepiej poradzili sobie Malwina Fituch i Wojciech Baran i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i po raz kolejny dziękujemy organizatorom za imprezę, ktora na stale wpisała się już do kalendarza zawodników i która zawsze jest zorganizowana na najwyższym poziomie!

Zdjęcie fb Tuba Bolesławca