Rywalizacja, sukcesy, porażki … krótko mówiąc: wygrywali najlepsi, a bawili się wszyscy. A wszystko to było w dniach 25 – 26 czerwca 2016 roku w Otwocku na boisku L.O. im. Juliusza Słowackiego.

Zawody Battle Otwock (zaliczane do World Slalom Series oraz Polish Slalom Series) odbyły się już po raz drugi. Także drugi raz z rzędu były to Otwarte Mistrzostwa Mazowsza we Freestyle’u. W tym roku uczestniczyło ponad 100 zawodników z: Kętrzyna, Rzeszowa, Wilna (Litwa), Bydgoszczy, Konina, Warszawy, Rybnika, Otwocka, Karczewa, Józefowa.
Poza konkurencjami zaliczanymi do WSS odbyły się także: bladecross (tor przeszkód) i limbo skating (przejazd pod tyczką).

Battle Otwock to nie tylko zawody, to cała impreza. Pokazy, goście, zabawy. W tym roku odbył się pokaz synchronicznej jazdy na rolkach wykonany przez AZS Warszawa (sekcja łyżwiarstwa figurowego). Były także psie zaprzęgi jednak, ze względu na wysoką temperaturę, pieski jedynie pokazały się. Nie odbył się pokaz zaprzęgu.

Gościem specjalnym imprezy byli przyjaciele Wilków z WFF Polska.  W trakcie sobotnich konkurencji zawodnikom kibicowała od czasu do czasu wielka maskotka Panda.

Zawody zaszczycili swoją obecnością: Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak i Prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich Bartosz Pisarek. A w związku z tym, że organizator – UKS Wilki Otwock – przygotował petycję do władz miasta w sprawie budowy toru do jazdy szybkiej, obaj Panowie chętnie ją podpisali.

Zawody zostały w niedzielę przerwane z powodu ulewnego deszczu. Nie udało się przeprowadzić konkurencji Freestyle Slides, która miała się w Otwocku odbyć po raz pierwszy.

Wyniki zawodów:

Battle Slalom
junior women:

1.        Maja Kozłowska – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

2.       Justyna Czapla – Rzeszów – Powerslide FSK

3.       Magdalena Dziama – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

4.       Patrycja Najda – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

Junior men:

1.       Jakub Mączyński – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

2.       Dominik Bojda – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Szymon Jarzynka – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Oliwier Depta – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

Senior women:

1.       Simona Dilkaite – Wilno (Litwa) – Rollfactory

2.       Małgorzata Trześniewska – Warszawa – I Love Rolki

3.       Halina Labriga – Otwock – UKS Wilki Otwock

4.       Aneta Wojtkiewicz  – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

Senior men:

1.       Tomasz  Mroczek – Rzeszów

2.       Dawid Jaworski  – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

3.       Sebastian  Giedziun  – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Krzysztof Zyborowicz  – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn / ZiBi Studio

Speed Slalom
Junior women:

1.       Justyna Czapla – Rzeszów – Powerslide FSK

2.       Magdalena Dziama – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Patrycja Najda – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

4.       Maja Wiktor – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

Junior men:

1.       Kuba Mączyński  – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

2.       Dominik Bojda – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Szymon Jarzynka  – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Adam Grochowski – Warszawa – I Love Rolki

Senior women:

1.       Paulina Czapla – Rzeszów – Powerslide FSK

2.       Małgorzata  Trześniewska – Warszawa – I Love Rolki

3.       Halina Labriga – Otwock – UKS Wilki Otwock

Senior men:

1.       Dawid Jaworski – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

2.       Sebastian Giedziun – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

3.       Krzysztof Zyborowicz – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn / ZiBi Studio

4.       Karolis Naujokaitis – Wilno (Litwa) – Rollfactory

Free Jump
Women:

1.       Sara Tereszczuk – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

2.       Magdalena Dziama – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Paulina Klama – Konin – Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon

4.       Justyna Czapla – Rzeszów – Powerslide FSK

Men:

1.       Tomasz Mroczek – Rzeszów

2.       Krzysztof Zyborowicz– Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn / ZiBi Studio

3.       Tomek Wieczorek – Rybnik – Sport Rebel / Tempish / Break the Borders

4.       Grzegorz Klarkowski – Bydgoszcz – Rollerblading School w Bydgoszczy

Limbo Skating
Women:

1.       Nadia Jeziorek – Otwock – UKS Wilki Otwock

2.       Abigajl Pelinko – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Liwia Pelinko – Szkółka Rolkowa Wodzu

Men:

1.       Maciej Tęczar – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Jakub Orzechowski – Otwock – UKS Wilki Otwock

3.       Adam Sitko – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

Bladecross
Junior E Women:

1.       Liwia Palinko – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Aleksandra Niemczyk – Otwock – UKS Wilki Otwock

3.       Jagoda Sznajder – Konin – Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon

4.       Pola Zych – Otwock – UKS Wilki Otwock

Junior E Men:

1.       Jakub Kostrzewa – Otwock – UKS Wilki Otwock

Junior D Women:

1.       Abigajl  Pelinko – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Małgorzata Piszczadowska – Otwock – UKS Wilki Otwock

3.       Nadia Jeziorek – Otwock – UKS Wilki Otwock

4.       Malwina Styjewska – Otwock – UKS Wilki Otwock

Junior D Men:

1.       Maciej  Tęczar – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Adam   Sitko – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Kacper Matus – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Jan Hul – Warszawa – I Love Rolki

Junior C Women:

1.       Justyna Tęczar – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Kinga Kos – Otwock – UKS Wilki Otwock

3.       Aleksandra Polańska – Warszawa – I Love Rolki

4.       Natalia Uchowicz – Józefów – UKS Wilki Otwock

Junior C Men:

1.       Szymon Wagner – Otwock – UKS Wilki Otwock

2.       Jakub Orzechowski – Otwock – UKS Wilki Otwock

3.       Wojciech Kasprzak – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Filip Michalski – Konin – Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon

Junior B Women:

1.       Katarzyna Gzyl – Józefów – UKS Wilki Otwock

2.       Marika Jeziorek – Otwock – UKS Wilki Otwock

3.       Julia Rokicka – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Justyna Widłak – Sobienie Jeziory – UKS Wilki Otwock

Junior B Men:

1.       Adam   Grochowski – Warszawa – I Love Rolki

2.       Szymon Jarzynka – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

3.       Patryk  Lender – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

Junior A Women:

1.       Justyna Czapla – Rzeszów – Powerslide FSK

2.       Patrycja Najda – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

3.       Sara Tereszczuk – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Halina   Labriga – Otwock – UKS Wilki Otwock

Junior A Men:

1.       Dominik Bojda – Rzeszów – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Grzegorz Labriga – Otwock

3.       Kuba Mączyński – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

Senior Women:

1.       Emilia Gunerka – Warszawa – I Love Rolki

2.       Małgorzata Trześniewska – Warszawa – I Love Rolki

3.       Paulina Czapla – Rzeszów – Powerslide FSK

4.       Paulina Klama – Konin – Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon

Senior Men:

1.       Tomek Wieczorek – Rybnik – Sport Rebel / Tempish / Break the Borders 

2.       Krzysztof Zyborowicz – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn / ZiBi Studio

3.       Ryszard Skrzydło – Warszawa

4.       Jakub Szczurowski – Warszawa

Masters Women:

1.       Barbara Tęczar – Szkółka Rolkowa Wodzu

2.       Katarzyna Niemczyk – Otwock

3.       Aneta   Wojtkiewicz – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

4.       Urszula Kociszewska – Otwock

Masters Men:

1.       Grzegorz Klarkowski – Bydgoszcz – Rollerblading School w Bydgoszczy

2.       Bartłomiej Kózka – Konin – Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon

3.       Tomasz Jeziorek – Otwock

 

4.       Paweł Lender – Kętrzyn – Blue Bear Kętrzyn

Zdjęcia –  https://www.facebook.com/wilki.otwock/photos/?tab=album&album_id=1215113155199889&__mref=message_bubble

https://www.facebook.com/wilki.otwock/photos/?tab=album&album_id=1215881318456406&__mref=message_bubble

https://www.facebook.com/wilki.otwock/photos/?tab=album&album_id=1216584938386044&__mref=message_bubble