Menu

VILJANDI BASH – to największy festiwal sportów ekstremalnych na świeżym powietrzu, który od 2012 roku odbywa się corocznie w Estonii. Były to cztery długie dni niesamowitej atmosfery i trików na światowym poziomie wykonywanych na hulajnogach, deskorolkach, BMXach oraz oczywiście rolkach:) Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć naszych zawodników. Reprezentacja Polski w składzie : Adrian Lipiński, Karol Byrski, Piotrek Combrzyński, Tomek Przybylik oraz Gabriel Rozwadowski po ponad dwunastogodzinnej podróży samochodem dotarła na miejsce w czwartkową noc. 

W piątek wieczór odbyły się rozgrzewki a w sobotę kwalifikacje. Kilka trików z rozgrzewek możecie zobaczyć na poniższym filmiku.  

https://www.dropbox.com/s/s4ojlw2gqunqa6k/Wideo%2008.07.2016%2C%2023%2054%2021.mov?dl=0 

Podczas kwalifikacji każdy z zawodników miał dwa przejazdy minutowe na zaprezentowanie swoich umiejętności + best trick na koniec. Poziom zawodów był naprawdę wysoki. Do finałów zakwalifikowali się wszyscy nasi zawodnicy.  

Best trick w wykonaniu Piotrka Combrzyńskiego:  

https://www.dropbox.com/s/4ujgw5e0s0giano/Wideo%2009.07.2016%2C%2017%2001%2011.mov?dl=0

 Finały odbywały się w następującej formie: jeden przejazd minutowy + 10min jam session (wspólna jazda). Niestety w niedzielę pogoda nie dopisała i finały trzy razy przerywane były przez opady deszczu. Na skutek nierównych szans (jazda po mokrym skateparku) sędziowie zdecydowali się ocenić tylko pojedyncze przejazdy. Najlepszy okazał się Piotrek Combrzyński. Drugie miejsce zajął Nicolas Auroux z Francji a trzecie lokalny zawodnik Mats-Kaarel Ruus. Najlepszym trikiem zawodów okazało się półtora obrotu na barierkę i powrót w wykonaniu Nicolasa.