Menu

W miniony weekend odbyły się w Belgii zawody finałowe Pucharu Europy, a w ich ramach również Europeam Challange – najważniejsze zawody w Europie dla kategorii kadetów. W zawodach wzięła udział 6 osobowa reprezentacja Polski pod kierownictwem trenera Michała Wrony.

Najlepiej z naszych zawodników prezentowała się Kaja Gajewska, ale w tak mocnej stawce nie udało jej się stanąć na podium. Ze startu na start coraz lepiej prezentowała się również Monika Skinder, której nieco brakuje jeszcze objeżdżenia w międzynarodowej rywalizacji. Wśród chłopaków niezłe występy odnotowali Wojciech Mikosa w sprintach oraz Paweł Ostrowski w biegu na punkty. Ogólnie zawody były bardzo mocno obsadzone i z całą pewnością start w nich był dla naszych zawodników bardzo pożyteczny.

Zawody w Ostendzie były finałem Pucharu Europy i w tym miejscu mamy ogromne powody do zadowolenia! Dzięki bardzo dobrym występom w przekroju całego sezonu Kaja Gajewska została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej Pucharu Europy na długich dystansach! Również w sprintach była na podium zajmując drugie miejsce – ogromne gratulacje za udany sezon!