Menu

Piąty etap Pucharu Polski już za nami – w niedzielę zawodnicy walczyli na Muchowcu w Katowicach o kolejne punkty i nagrody. Zawodom towarzyszyła piękna pogoda i bardzo fajnie przyozdobiona trasa – niczym w wyścigach kolarskich na asfalcie pojawiły się napisy wspierające poszczególne kluby i teamy – bardzo miły gest!

Przebieg wyścigu był podobny do wielu innych w tym sezonie – niedługo po starcie wyłoniła się 6 osobowa grupa, z której po pewnym czasie odjechali Wojciech Baran i Bartosz Chojnacki, którzy większość trasy pokonali we dwóch. W takiej też kolejności wjechali na metę. Podium uzupełnił najszybciej finiszujący z następnej grupy Jan Świątek. Wśród Pań zdecydowanie zwyciężyła Aleksandra Goss przed Anielą Dymiszkiewicz i Luizą Złotkowską – bardzo miło było nam gościć na zawodach dwukrotną medalistkę olimpijską, dla tórej ten start był etapem przygotowań do sezonu zimowego.

Dziękujemy organizatorom ze Stowarzyszenia Silesia Skating za trud i zaangażowanie oraz jak zawsze fantastyczną atmosferę podczas zawodów!

Wyniki – http://my6.raceresult.com/60138/results?lang=pl

A już w najbliższą niedzielę zapraszamy na zawody finałowe PP do Suchowoli! – http://goksitsuchowola.pl/tournaments/suchowola/index/id/roller1.html