Menu

W dniu wczorajszym wyścigiem w Suchowoli zakończył się Puchar Polski 2016. Ostatni etap okazał się niezwykle udany – tak miłego i gościnnego przyjęcia jeszcze podczas PP nie było – Ci którzy zawitali do geograficznego centrum Europy z całą pewnością tej decyzji nie żałują 🙂

Pomimo, że zawody w Suchowoli organizowane były po raz pierwszy były niemal perfekcyjne – jedyne do czego można było mieć uwagi to jakość asfaltu na około dwóch kilometrach z ponad 19 kilometrowej pętli. Z całą pewnością jednak oprawa i atmosfera zawodów przyćmiła ten fakt.

Rozegrano wyścigi dla dzieci (500m i 1,2km), dystans fitness (9,5km) i bieg główny (38,6km). Łącznie wystartowało niemal 200 osób co jak na pierwszy rok organizacji imprezy należy uznać za wynik dobry. 

W biegu głównym wśród Panów szybko po starcie na czele znalazła się piątka zawodników i to oni jadąc w zmiennym tempie dotarli jako pierwsi do mety – po finiszu zwyciężył Bartosz Chojnacki przed Wojciechem Baranem i Mateuszem Solgą i taka też była kolejność w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski. Wśród Pań po zaciętej walce do samej mety wygrała Maryna Zueva z Białorusi o centymetry wyprzedzając Alekandrę Goss. Na 3 miejscu podium uplasowała się Magdalena Czusz. Klasyfikacja końcowa PP – 1. Aleksandra Goss 2. Aniela Dymiszkiewicz 3. Magdalena Czusz.

Wyniki PP w Suchowoli – http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1898

Dziękujemy serdecznie organizatorom zawodów w Suchowoli za miłe przyjęcie i niezapomniane chwile. Słowa podziękowania również dla wszystkich innych organizatorów, dzięki któym Puchar Polski z roku na rok nabiera coraz przyjemniejszych kształtów. Dziękujemy firmie Powerslide za wsparcie cyklu cennymi nagrodami w roku 2016. Z całą pewnością dążeniem PZSW będzie dalszy rozwój cyklu. I  na koniec najważnieszje podziękowania – dla zawodników! Dziękujemy, że poświęcacie swój czas, wylewając litry potu na treningach i przemierzając całą Polskę, zeby wystartować w zawodach. To dzięki Wam zawody mają symaptyczną atmosferę i są nie tylko imprezą stricte sportową, ale również towarzyską, dzięki której zawiązują się przyjaźnie i pozytywne relacje pomiędzy zawodnikami z różnych części Polski. Dziękujmey Wam za to, że jesteście, bo to nas mobilizuje do dalszej pracy i napawa dumą.

Dziękujemy za Puchar Polski 2016!

Na zdjęciu pierwsze trójki klasyfikacji końcowej PP 2016, autor: Dominika Karaś.