Menu

W miniony weekend dziewięcioro zawodników z Polski wzięło udział w Pucharze Europy w holenderskim Heerde. W starszych kategoriach zawodnicy startowali w barwach reprezentacji Polski, dodatkowo wystartowała również dwójka reprezentantów UKS Orlicy Duszniki Zdrój. I to właśnie reprezentantka tego klubu – Kaja Gajewska zaprezentowała się najlepiej ze wszystkich naszych zawodników, zajmując w klasyfikacji sprinterskiej 3 miejsce. Kaja miała szanse na wysoką lokatę take na długich dystansach, ale niestety z walki wyeliminował ją upadek w biegu na eliminacje.

Zawody w Heerde były bardzo mocno obsadzone, gdyż poza europejską czołówką startowali zawodnicy i zawodniczki m.in. z Kolumbii, Argentyny, Ekwadoru czy Meksyku. Z dobrej strony pokazała się w seniorkach Aleksandra Goss dwukrotnie na długich dystansach plasując się w pierwszej dziesiątce. Z całą pewnością był to ważny start pokazujący, że u progu sezonu forma naszych zawodników nie jest jeszcze najwyższa i pokazał, że dużo prac jeszcze przed nimi. Niebawem kolejne starty i liczymy na coraz lepszą dyspozycję i osiągniecie optymalnej formy na najważniejsze imprezy sezonu – The World Games i Mistrzostwa Europy.

Zdjęcie od SkeelerNieuws.nl

Wyniki: http://www.europeaninlineservice.com/ftpresults/2017Heerde/