Menu

Niezwykle udaną imprezą okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. Zawody planowane były na 3 dni, jednak niezbyt sprzyjała takiemu rozwiązaniu pogoda i starty piątkowe się nie odbyły. W sobotę rano udało się rozegrać dystans 300m oraz częściowo towarzyszące Mistrzostwom zawody dla dzieci. Niestety później ponownie pojawiły się opady, które uniemożliwiły dalsze rozgrywanie zawodów. Organizatorzy i uczestnicy jednak się nie poddali i ok. 21:30 udało się rozpocząć sesję wieczornych wyścigów, podczas, której odbyły się biegi na eliminację. Niedziela to już piękna pogoda i realizacja całego założonego programu + sztafety, których nie udało się rozegrać w sobotę.

W zawodach wzięło udział 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Bardzo cieszy liczna frekwencja, ale również wysoki poziom sportowy w większości kategorii. Atmosfera zawodów była świetna i z całą pewnością można powiedzieć, że te zawody na długo zapiszą się w pamięci uczestników.

Jeśli chodzi o wyniki sportowe w poszczególnych kategoriach mistrzowskich to nie zabrakło zarówno zwycięstw faworytów, jak i niespodzianek. W młodzikach dominacja Szymona Wojtakowskiego (IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki) oraz Alicji Jasztal (UKS Orlica Duszniki Zdrój), którzy wygrali wszystkie wyścigi. Ciekawie było w kadetach, gdzie na 300m zwyciężył Wojciech Mikosa (UKS Znicz Kłodzko), zaś pozostałe dystanse padły łupem Filipa Hawrylaka (UKS Orlica), wśród dziewcząt po dwa złote medale dla Marty Dobrowolskiej (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki) i Julii Adamiak (UKS Znicz). Wśród juniorów również nie było dominatorów, którzy wygraliby wszystkie biegi – wśród Panów po dwa złote medale dla Jana Żółkiewskiego (TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski) i Jakuba Piotrowskiego (IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki), wśród Pań jest to chyba najmocniej obsadzona kategoria ze wszystkich rozgrywanych – tutaj o złoto walka była zacięta we wszystkich wyścigach – ostatecznie dwa zwycięstwa Kai Gajewskiej (UKS Orlica) i po jednym Moniki Skinder (TUKS Roztocze) i Karoliny Bosiek (IUKS Dziewiątka).

Kategorię młodzieżowców (juniorów A) i seniorów połączono i we wszystkich nich rozgrywano wspólne wyścigi, później klasyfikując zawodników wg ich nominalnych kategorii. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie podniósł się poziom sportowy i wyścigi zdecydowanie lepiej się oglądało. Wśród Pań nadal niezagrożona dominacja Aleksandry Goss (UKS Zryw Słomczyn), która po raz kolejny zgarnęła komplet tytułów mistrzowskich. Wśród juniorek A 4 złota dla Karoliny Gąseckiej (IUKS Dziewiątka). Bardzo ciekawe wyścigi oglądaliśmy wśród Panów, gdzie młodsi zawodnicy nawiązywali wyrównaną walkę ze starszymi kolegami i niejednokrotnie wychodzili z niej zwycięsko, zwłaszcza w sprintach. W łączonych biegach najlepsi byli Marek Kania i Gaweł Oficjalski w sprintach (obaj Legia Warszawa) oraz Paweł Ciężki na długich dystansach (AZS AWF Katowice). Po rozdzieleniu kategorii wiekowych złote medale MP trafiły do Oficjalskiego (dwa złota), Kani i Jana Świątka (UKS Zryw Słomczyn). Wśród seniorów po 2 złota dla Ciężkiego i Jakuba Kościuka (UKS Orlica).

Na koniec zawodów rozegrane zostały jeszcze sztafety  – tu po 2 złote medale dla UKS Orlicy i TUKS Roztocze oraz po jednym złocie dla Legii i Sparty. O swoje medale w trakcie dwudniowej rywalizacji walczyli również Mastersi oraz dzieci – tutaj oprócz zawodników z całej Polski pojawili się również reprezentanci Ukrainy i Białorusi.

Podsumowując – zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym co niezmiernie cieszy. Organizatorzy również wykazali się dużą determinacją i nie poddawali się mimo niesprzyjającej pogody za co serdecznie dziękujemy!

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników (witamy nowe kluby!), do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Film autorstwa Jaromira Korkosza – https://www.youtube.com/watch?v=tm7quz-zsr0&feature=youtu.be

Zdjęcia – https://photos.google.com/share/AF1QipOS6VNCzEqeVcK6O4mA-x6XJ7lcQ38Iv_KreF0zuutFCieNg5UmqbDsXU8eMXRTdQ?key=WUU5QUgxamVId3VmX2J2UlFSNUhiVUJDMk1TOE9B

Wyniki – http://www.tuksroztocze.org.pl/news/493/0/wyniki-torowe-mistrzostwa-polski-12-14052017.html

PS. Cały czas wspieramy w powrocie do zdrowia trenera Witolda Mazura – Witek brakowało Cię na zawodach – wracaj szybko!