Menu

W dniach 05-08.07 10-osobowa kadra narodowa wraz z trenerami Pauliną Czaplą i Michałem Sulinowskim brali udział w Mistrzostwa Świata w holenderskim Arnhem.
header-freestyle-1425-x-500

Pierwszego dnia odbyła się konkurencja Slide i Free Jump. Nasi reprezentanci Sara Tereszczuk i Jakub Flaga zajęli 4 miejsce oraz Szymon Jarzynka – 10 miejsce w swoich kategoriach.

Drugiego dnia okazję do zaprezentowania się mieli uczestnicy Speed Slalomu. Justyna Czapla zakończyła konkurecje na 8 miejscu – był to jej pierwszy start w tej kategorii wiekowej, pierwszy raz na zawodach takiej ranki musiała startować z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami. W kategorii juniorskiej kobiet Karolina Jagielska zajęła 25 miejsce a Zosia Adamska – 26 miejsce, natomiast u mężczyzn na 18 miejscu uplasował się Jakub Mączyński, 23 miejsce – Wiktor Smosarski i 25 miejsce Szymon Jarzynka.
Kolejny dzień zawodów został zdominowany przez Freestyle Classic Slalom. Tuż za podium uplasowała się Klaudia Hartmanis – 4 miejsce, za nią cztery oczka niżej ukończyła konkurencje Justyna Czapla – 8 miejsce. Nasze juniorki osiągnęły bardzo zadawalające miejsca Karolina Jagielska – 13 miejsce, Marta Skubis – 16 miejsce.

img-20180707-wa0003

Niedziela była ostatnim dniem zmagań zawodników, do rozegrania została konkurencja – Battle. Ponownie bardzo blisko medalu była Klaudia Hartmanis, która zajęła 4 miejsce, tuż za nią konkurencję ukończyła Justyna Czapla – 5 miejsce. Tomasz Wieczorek w kategorii senior zajął 9 miejsce. Juniorki Maja Kozłowska, Karolina Jagielska i Marta Skubis oraz Zosia Adamska zajęły kolejno 9, 13 (ex aequo), 13 (ex aequo) i 19 miejsce. W kategorii junior mężczyzn Szymon Jarzynka – 19 miejsce, Wiktor Smosarski i Jakub Mączyński ex aequo – 13 miejsce.