Menu

PZSW

Informacje o Polskim Związku Sportów Wrtokarsich

Zarząd, komisja rewizyjna, statut, uchwały zarządu, współpraca, sponsorzy

Polski Związek Sportów Wrotkarskich

PZSW zgodnie ze swym statutem rozwija i popularyzuje wszystkie cieszące się na świecie popularnością specjalności wrotkarskie (potoczna nazywa sporty na rolkach) oraz jazdę na deskorolce. Polski Związek Sportów Wrotkarskich dąży do zorganizowania wrotkarstwa wyczynowego, opartego na jak największej liczbie klubów zrzeszonych przy PZSW i będzie wspierał inicjatywy popularyzowania wrotkarstwa masowego, rekreacyjnego. PZSW odpowiada za tworzenie kadr instruktorskich i trenerskich oraz kształcenie sędziów wyspecjalizowanych w poszczególnych dyscyplinach wrotkarskich.

Polski Związek Sportów Wrotkarskich wspiera i sam prowadzi inicjatywy mające na celu poprawę jakości zaopatrzenia w sprzęt wrotkarski wyczynowy i amatorski oraz budowę obiektów do uprawiania sportów wrotkarskich. PZSW reprezentuje polskie środowisko wrotkarskie za granicą będąc afiliowanym przy federacji europejskiej (CERS) i światowej (FIRS)

Zarząd

W dniu 03.04.2016 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. W wyniku wyborów na czteroletnią kadencję zostały wybrane nowe władze Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Zarząd ukonstytuował się tego samego dnia wybierając Wiceprezesów i ustalając podział obowiązków i zakres odpowiedzialności za poszczególne dyscypliny. Ideą przyświecającą Zarządowi jest rozwój i popularyzacja sportów wrotkarskich i jazdy na deskorolce w Polsce oraz współpraca ze wszystkimi aktywnymi środowiskami w Polsce. W tym celu powołane są Komisje sportowe odpowiadające za poszczególne dyscypliny.

Bartosz Pisarek

Prezes PZSW

Urodził się w 1984 roku, więc załapał się na wielki „rolkowy boom” w latach 90-tych co ukształtowało jego życie. Związany głównie z jazdą szybką – wieloletni zawodnik, Mistrz Polski oraz reprezentant Polski (pięciokrotny uczestnik Mistrzostw Świata). Po zakończeniu startów trener (ukończone kursy trenerskie we Włoszech) oraz osoba zaangażowana w rozwój sportów wrotkarskich w Polsce. Absolwent warszawskiej AWF oraz studiów podyplomowych Marketingu Sportu na SGH. Od 2008 roku zaangażowany w działalność PZSW, od 2016 roku Prezes.

Telefon: 22 215 89 93

e-mail: biuro@pzsw.org

Jakub Nowak

Wiceprezes PZSW

Telefon: 22 215 89 92

e-mail: kuba@laczanasrolki.pl

Odpowiedzialny za akcję „Łączą nas rolki” oraz Marketing

Paweł Kordas

Wiceprezes PZSW

Telefon: 666600542

e-mail: pawel.kordas@pzsw.org

Odpowiedzialny za jazdę szybką

Tomasz Szymczyk

Członek Zarządu

Telefon: 607053741

e-mail: tomasz.szymczyk@pzsw.org

Odpowiedzialny za jazdę agresywną i Freestyle

Piotr Wiśniewski

Członek Zarządu

Telefon:  536 357 707

e-mail: polishskatefederation@gmail.com  

Odpowiedzialny za deskorolkę

Komisja rewizyjna

Skład Komisji Rewizyjnej wybranej podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo – Wyborczego PZSW w dniu 03.04.2016:

  • Ewa Korkosz

  • Paweł Milewski

  • Sławomir Chmura

Statut