W tym roku po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie, będące równocześnie pierwszym etapem Pucharu Polski. Formuła Open sprawia, że z roku na rok startujących jest coraz więcej, a poziom stale wzrasta.

Gospodarze imprezy, czyli TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski przygotowali imprezę niemal perfekcyjnie, jedynym problemem była niepewna pogoda, która najbardziej przeszkodziła dzieciom, jak również w początkowej fazie wyścigu kobiet. Panie ruszały po mokrej trasie, jednak w miarę upływu czasu przesychało i pod koniec warunki do ścigania były już lepsze. Generalnie tempo nie było u Pań najszybsze i o wszystkim decydował finisz z grupy, w którym zwyciężyła Katarzyna Korkosz ( TUKS Roztocze) przed Aleksandrą Szymkiewicz ( UKS Orlica Duszniki Zdrój) i Anitą Parkot ( UKS Gim. Dwójka Tomaszów Lubelski).

Wśród mężczyzn od samego początku nastąpił mocny atak i na czele znalazła się czwórka zawodników, z której z czasem odpadł Robert Chłodzik i w walce o zwycięstwo pozostali Robert Kustra, Paweł Ciężki i Jan Szymański. Zawodnicy zgodnie współpracowali, czego efektem był bardzo dobry czas końcowy – poniżej 33 minut, co jest już naprawdę dobrym rezulatem. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim okrążeniu – zaatakował Robert Kustra i udało mu się uzyskać przewagę, która mimo szalonego pościgu Jana Szymańskiego wystarczyła mu do zwycięstwa. jako trzeci finiszował z niewielką stratą Paweł Ciężki.

Dziekujemy organizatorom za świetnie przygotowane zawody, sponsorom za nagrody, a władzom Tomaszowa Lubelskiego za przychylność dla naszego środowiska. Zapraszamy na kolejne zawody z cyklu PP.

Wyniki:

klik

Zdjęcia:

klik