Początek listopada dla rolkarzy slalomowych w ich kalendarzu startów to dwa dużej rangi wydarzenia.

W Chinach/Lishui odbyły się 3 kubkowe zawody podczas,których polscy zawodnicy Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski w kategorii classic pair zdobyli 2 msc.Classic pair jest to konkurencja,która wymaga bardzo dużych umiejętności zarówno technicznych jak i artystycznych oraz jazdy synchronicznej do przygotwanej przez siebie 3 minutowej muzyki.

Indywidualnie Klaudia Hartmanis zdobyła złoto w kat.battle( i jest jedyną europejką,która pokonała mistrzynię świata w tej konkurencji) oraz srebro w kategorii classic.

Michał Sulinowski w kategorii classic również stanął na podium i po wyrównanym pojedynku z chińskim zawodnikiem zdobył srebrny medal.

 

Klaudia i Michał  nie zawiedli również na Mistrzostwach Świata w Taipei ,gdzie w kat.classic pair zostali wice mistrzami świata.

 

Oprócz medali wrócili do Polski ze statuetkami,które przyznawane były najlepszym zawodnikom na świecie w ubiegłym sezonie – World Ranking 2012

Klaudia Hartmanis dzięki fantastycznym wynikom otrzymała,aż dwie statuetki Style Slalom Women Top 2 i Speed Slalom Women Top 3.

Michał Sulinowski dla,którego to był również bardzo udany sezon dostał statuetkę Style Slalom Men Top 3 .

Doceniony został także edit rolkowy Cezarego Powierzy,który wyróżniony został statuetką Best Slalom Video 2013.

 

Gratulujemy sukcesów!!!