Gdy przyjeżdżali  trzynastego w piątek na zawody, Kętrzyn zniknął  z mapy spowity gęstą mgłą. Ale nic nie powstrzymało pasjonatów rolkowania, by znaleźć się na Pierwszych Mistrzostwach Polski Freestyle Slalom  Kętrzyn 2013.

W dniach 14-15 grudnia 2013 roku Kętrzyn przywitał najlepszych rolkarzy z Polski w gościnnej hali  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do  rywalizacji w tej dość mało u nas znanej dyscyplinie sportu przystąpiło blisko 60 zawodników z: Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Białegostoku, Gdańska, Gdyni i Kętrzyna. Zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich startowali w kategoriach wiekowych: junior do lat 14 i senior. Najmłodsi uczestnicy wystartowali w Trójboju Dziecięcym i mogli spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami oraz podziwiać umiejętności swoich idoli.  Bo choć sport to mało znany w Polsce, to zawodnicy naszego kraju zajmują czołowe miejsca w światowym rankingu World Slalom Series. Nie zabrakło ich i w Kętrzynie w walce o historyczny, pierwszy tytuł Mistrza Polski.  Rzeszowskie  Panie  Klaudia Hartmanis (3), Angelika Prucnal (9), Ewelina Czapla (10), Paulina Czapla (14) oraz kętrzyńscy Panowie Michał Sulinowski (2) i Dawid Jaworski (15) wszyscy z pierwszej szesnastki najlepszych zawodników na świecie.  Jak zawsze sympatyczna i przyjacielska atmosfera rolkowego spotkania łagodziła stres startowy w konkurencjach: classic, speed  i battle. A powodów do emocjonującej walki było dużo. Poczynając od zaciętej rywalizacji najmłodszych „Bąbli” w przejeździe pod tyczką, wyścigach na pętli czasowej i „speedfish’u” z najprawdziwszą aparaturą pomiarową, poprzez zmagania juniorów w battle i speed, po artystyczny classic, szalony speed i zaciętą battle  seniorów.  Szczególnie dużo emocji dostarczają podczas takich zawodów rundy finałowe poszczególnych konkurencji. Kto był z nami, ten mógł podziwiać i nagradzać brawami niesamowite umiejętności pasjonatów jazdy artystycznej na rolkach.

Organizatorzy, UKS OLIMP Kętrzyn sekcja BlueBear serdecznie dziękują za okazaną pomoc   Prezesowi Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich  Panu Jerzemu Pisarkowi, Wojewodzie Warmińsko- Mazurskiemu Panu Marianowi Podziewskiemu, Burmistrzowi Miasta Kętrzyn  Panu Krzysztofowi Hećmanowi, Międzynarodowej Organizacji WSSA, Polish Slalom Series, Sędziemu Głównemu Panu Rafałowi Rackmannowi, Dyrektorowi MOSiR Kętrzyn Pani Anecie Janczuk oraz wszystkim Ludziom wielkiego serca. Dzięki Państwu,  mediom lokalnym i  TVP  mogliśmy  przeżyć wspaniałe chwile sportowych zmagań i przybliżyć  nowy sposób na aktywność ruchową nie tylko mieszkańcom Kętrzyna.

Piękne puchary i statuetki, dyplomy i wiele nagród rzeczowych i finansowych dopełniały radości zwycięzców.  Trofea ufundowali Burmistrz Miasta Kętrzyn, Wojewoda Warmińsko- Mazurski oraz Prezes PZSW. Natomiast o nagrody rzeczowe postarali się Sebastien Laffargue SEBA, marka CROPP, BI-es i Studio Reklamy Parabola.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i tym, którzy dzięki pasji po zwycięstwo chcą sięgać.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku i sukcesów w nadchodzącym sezonie 2014.

Tak przedstawia się klasyfikacja końcowa

Pierwszych Mistrzostw Polski Freestyle Slalom Kętrzyn 2013

 

Classic Freestyle Woman

1.       Hartmanis Klaudia

2.       Czapla Paulina

3.       Prucnal Angelika

4.       Czapla Justyna

 

Classic Freestyle Man

1.       Sulinowski Michał

2.       Jaworski Dawid

3.       Zyborowicz Krzysztof

4.       Tomaka Konrad

 

Battle Women Senior

1.       Hartmanis Klaudia

2.       Prucnal Angelika

3.       Czapla Ewelina

4.       Czapla Paulina

 

Battle Men Senior

1.       Jaworski Dawid

2.       Sulinowski Michał

3.       Zyborowicz Krzysztof

4.       Szetela Patryk

 

Battle Women Junior

1.       Czapla Justyna

2.       Dziama Magdalena

3.       Wiktor Maja

4.       Najda Patrycja

 

Battle Men Junior

1.       Koszela Eryk

2.       Kilian Hubert

3.       Mączyński Jakub

 

Speed Women Senior

1.       Czapla Ewelina

2.       Prucnal Angelika

3.       Czapla Paulina

4.       Hartmanis Klaudia

 

Speed Man Senior

1.       Sulinowski Michał

2.       Jaworski Dawid

3.       Tomaka Konrad

4.       Zyborowicz Krzysztof

 

Speed Women Junior

1.       Czapla Justyna

2.       Wiktor Maja

3.       Dziama Magdalena

4.       Najda Patrycja

 

Speed Man Junior

1.       Kilian Hubert

2.       Koszela Eryk

3.       Bojda Dominik

4.       Mączyński Jakub