Menu

10 września 2016 to szczególna data, która zapisze się w historii polskiego wrotkarstwa. Tego właśnie dnia otwarto oficjalnie tor w Tomaszowie Lubelskim – pierwszy w Polsce obiekt wybudowany zgodnie z obowiązującymi w Europie i na Świecie standardami. Oficjalne uroczystości były oczywiście połączone z zawodami międzynarodowymi, które na starcie zgromadziły niamal 200 zawodników z całego kraju, jak również z Ukrainy i Białorusi. W otwarciu toru wzięli udział: Jarosław Stawiarski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Aleksandra Plucińska – dyrektor Departamentu Infrastruktury Sportowej MSiT, burmistrz miasta Tomaszów Lubelski – Wojciech Żukowski oraz silna reprezentacja PZSW – Prezes Bartosz Pisarek, Wiceprezes Paweł Kordas oraz honorowi Prezesi – Andrzej Hołownia i Jerzy Pisarek.

Wszyscy z przemawiających podkreślali jak wielką rolę obiekt będzie spełniał dla młodych zawodników i jakie możliwości dzięki temu się otwierają.

Po oficjalnych uroczystościach wrócono do rywalizacji sportowej, która przyniosła wiele emocji. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim klubom, które wzięły udział w zawodach.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania obiektu – jest to wynik wieloletnich starań, wielogodzinnej pracy, podrózy, setek napisanych pism itp. Z tego miejsca serdeczne gratulacje i podziękowania dla osoby, bez której z całą pewnością obiektu by nie było – Waldemara Kołcuna – to jego upór i nieustępliwość pozwoliły nam wszystkim cieszyć się nowym obiektem.

Wyniki zawodów:

Dzieci – http://www.tuksroztocze.org.pl/dat/attach/1070_protokol_dzieci_wieloboj_puchar_roztocza_2016.pdf

młodzik, junior,open – http://www.tuksroztocze.org.pl/dat/attach/1071_protokolmityngwieloboj_mlodz_junisenior_2016.pdf

Zdjęcia z otwarcia (autor Paweł Żółkiewski) – tutaj