9 edycja Wrotkarskiej Majówki na Torze “POZNAŃ”. Na majówce oraz zawodach pojawiło się jak ostatnimi latami kilkaset osób.Warsztaty slalomu prowadzone przez Klaudię Hartmanis z teamu Seba oraz wyścigi dla dzieci oraz dorosłych z pamiątkowym medalem dla każdego. Bezpieczny obiekt Toru “POZNAŃ” z pętlą asfaltową o długości ponad 4km i o szerokości 12 metrów zapewnił pełne skupienie startujących na jak najlepsze wyniki. W głównym wyścigu na 20km w kategorii open wygrał Paweł Ciężki DER-ROLLENSHOP.DE POWERSLIDE RACING ustawiając i poprawiając swój nowy rekord toru z czasem 32:50. W kategorii open kobiet wygrała Aleksandra Goss ZICO RACING TEAM z rekordowym czasem 34:48.

Dodatkowo, na co należy zwrócić szczegółową uwagę na wyścigu pojawiły się wrotki klasyczne, gdzie również padły rekordy trasy. W kobietach na wrotkach klasycznych wygrała Małgorzata Czech BAD TO THE BONE POZNAŃ z czasem 57:28, w mężczyznach Łukasz Flejszer UKS ZWOLEŃ TEAM ustanowił nowy rekord trasy na wrotkach klasycznych z czasem 47:43.
Więcej wyników na stronie: http://wrotkarskamajowka.pl/faqs2/wyniki-2017/

Organizatorem Wrotkarskiej Majówki 2017 byli Profesjonalny sklep wrotkarski Zico Racing oraz Stowarzyszenie Sportów Wrotkarskich MALTA Poznań.

Zdjęcie autorstwa Agnieszko Wojtal.
Niebawem również video relacja!