W dniach 17-18 czerwca w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały Uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. Impreza pierwotnie miała się odbyć we Wrocławiu, ale trwają tam jeszcze odbiory trasy na The World Games 2017 i impreza w związku z tym została przeniesiona. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy organizatorom – klubowi TUKS Roztocze, który w tak krótkim czasie był w stanie przygotować i zorganizować zawody i jak zawsze stanął na wysokości zadania.

W sobotę uczestnicy i organizatorzy od rana musieli walczyć z niekorzystną pogodą i pierwsze starty odbywały się na mokrej nawierzchni. Nie wszyscy faworyci poradzili sobie z tym dystansem i było kilka niespodzianek. Na szczęście z czasem pogoda się poprawiła i popołudniowe wyścigi były już rozgrywane w coraz lepszych warunkach, zaś niedziela to już starty w pełnym słońcu.

Jedną z trzech kategorii, w której jedna osoba zdobyła wszystkie 4 złote medale była kategoria młodziczek, gdzie najlepsza była Alicja Jasztal (UKS Orlica Duszniki Zdrój). Wśród młodzików najlepszi reprezentanci IUKS Dziewiątki Tomaszów Mazowiecki – 3 złota dla Szymona Wojtakowskiego i jedno dla Kacpra Abratkiewicza.

W kadetkach 3 złota dla Marty Dobrowolskiej z UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki ( jeden z wyścigów zakończony upadkiem)  i jedno pierwsze miejsce dla Weroniki Nieścior (TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski). U chłopców w tej samej kategorii wiekowej dwa razy najszybszy Filip Hawrylak (UKS Orlica), raz Bartosz Cielniak (TUKS Roztocze) i raz Jan Lebda (UKS Znicz Kłodzko).

Juniorzy B to dominacja Jana Żółkiewskiego (TUKS Roztocze), który wygrał wszystkie biegi oraz Kai Gajewskiej, która zgarnęła 3 złota (+ jeden upadek), złoty medal w biegu na eliminację dla Moniki Skinder.

W juniorkach A (z nieliczną obsadą) 4 złota dla Kingi Romańczukiewicz (UKS Znicz). U mężczyzn 2 złota dla Jana Świątka (UKS Zryw Słomczyn), a po jednym dla Marka Kani (Legia Warszawa) i jego brata Mateusza (Legia). Co warte podkreślenia juniorzy w łączonej kategorii z seniorami wygrali wszystkie biegi!

W seniorkach 3 złota dla Aleksandry Goss (UKS Zryw) i jedno dla Aleksandry Szymkiewicz (UKS Orlica), u Panów 3 złota dla Piotra Puszkarskiego (UKS Zryw) i jedno dla Jakuba Kościuka (UKS Orlica).

W sztafetach w ramach MP po 2 złota dla UKS Orlicy i TUKS Roztocze oraz po jednym dla UKS Znicz i Legii.

Oprócz Mistrzostw Polski tradycyjnie odbyły się licznie obsadzone zawody dla dzieci oraz MP Mastersów.

Pełne wyniki zawodów: http://www.tuksroztocze.org.pl/news/496/0/wyniki-uliczne-mistrzostwa-polski–1718-czerwiec.html

Wielkie podziękowania dla organizatorów, sędziów, trenerów, kibiców i wszystkich zawodników!