Menu

8 czerwca 2017 w SP 340 odbyły się prawdopodobnie pierwsze w Warszawie pokazy jazdy figurowej na rolkach na sali gimnastycznej! Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć.

Pokazy jazdy figurowej na rolkach dla uczniów SP 340 im. Bogusława Molskiego w Warszawie oraz wszystkich chętnych dzieci zorganizowali założyciele Międzyszkolnego Klubu Sportowego Rewia Warszawa, który tym wydarzeniem rozpoczął promocję rolkarstwa figurowego, jako nowej dyscypliny sportowej, dla której wkrótce przygotowane zostaną ramy formalne, szkolenia instruktorów i zasady współzawodnictwa.

Pokaz i nieodpłatną lekcję jazdy figurowej na rolkach w SP 340 poprowadzili m.in. Jan Mościcki, wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów, reprezentant i finalista Mistrzostw Świata i Europy w Tańcach na Lodzie oraz Paulina Turkowska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, uczestniczka zawodów międzynarodowych cyklu Junior Grand Prix. Janek i Paulina będą głównymi trenerami w klubie Rewia Warszawa.

Swe umiejętności zaprezentowała również Alicja Smaga, wychowanka Jana Mościckiego, która wkrótce w Łodzi rozpocznie treningi łyżwiarskie w parach tanecznych. Alicja na rolkach figurowych jeździ okazjonalne, co nie przeszkadza prezentować się jej podczas pokazów równie pięknie, jak na lodzie. Podczas wydarzenia wystąpili również Alina Demidowska-Świniarska wraz z mężem Jerzym Świniarskim, amatorska para sportowa która nie raz prezentowała się już na Torze Stegny podczas Mikołajek i Sylwestra na łyżwach, a podczas Święta Rolek na rolkach figurowych. Alina i Jerzy promują rolkarstwo figurowe i łyżwiarstwo figurowe, jako sporty którymi można zacząć się cieszyć praktycznie w każdym wieku, również rozpoczynając naukę będąc już dorosłym.

W lekcji jazdy figurowej na rolkach po pokazach wzięło udział kilkanaścioro dzieci. Radziły sobie bardzo dobrze. Liczymy na to, że niektóre z nich rozpoczną od września jako pierwsze w Warszawie naukę jazdy figurowej w klubie sportowym, w Rewii Warszawa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim oglądającym pokazy oraz uczestnikom lekcji i już teraz zapraszamy dzieci i młodzież na regularne zajęcia w Warszawie.

Jeśli jesteście zainteresowani zajęciami dla Waszych dzieci albo dla siebie piszcie lub dzwońcie:

Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa

https://www.facebook.com/rewiawarszawa/

Email: rolkarstwofigurowe@gmail.com

Tel. 783 574 830

 

dsc_0115 dsc_0134 dsc_0080 dsc_0111 dsc_0658 dsc_0681 dsc_0775 dsc_0894 dsc_0918 dsc_0991 dsc_1083 dsc_1084 dsc_1092