Aby sportowo i w doskonałych nastrojach zakończyć rok szkolny, przedstawiciele UKS Wilki Otwock zorganizowali 24 czerwca w Otwocku kolejne zawody Bladecross, zaliczane do Mazowieckiej Ligi Bladecross.

Ze względu na rozpoczęte tego dnia wakacje, udział w zmaganiach w Otwocku wzięła mniejsza niż dotychczas liczba zawodników – łącznie 69 osób, co absolutnie nie wpłynęło ani na doskonałą atmosferę w czasie imprezy, ani na rywalizację do ostatnich metrów przed metą.

Od samego rana zawodnicy walczyli na specjalnym torze przeszkód przygotowanym z opon, podjazdów, słomy i wyskoczni. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby trasa przejazdu spełniała wymagania i oczekiwania zarówno zawodników bardziej doświadczonych, jak i tych początkujących. Zależało im na tym, aby tor był innowacyjny ale także, a może przede wszystkim doskonale przygotowany i dzięki temu bezpieczny. Z opinii wielu zawodników udało się to w 100%.

W ciągu całego dnia było mnóstwo emocji, dobra zabawa, łzy szczęścia i gorycz porażki. Wśród najmłodszych dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Lili Jabłońska (I love rolki), a wśród chłopców Jakub Kostrzewa (UKS Wilki Otwock). W najliczniejszej kategorii wiekowej – Junior D dziewczyn Nadia Jeziorek (UKS Wilki Otwock) po raz kolejny udowodniła, że trzeba się z nią liczyć. W kategorii Junior D chłopców najwyższe miejsce na podium należało do Mateusza Wełnickiego (Rollschool). W roczniku 2006-2007 wśród dziewczyn pierwsze miejsce zajęła Kinga Kos (UKS Wilki Otwock), a wśród chłopców Kuba Orzechowski (UKS Wilki Otwock). W kategorii Junior B kobiet startowały jedynie zawodniczki z Otwocka, a najlepsza okazała się Kasia Gzyl, która wielokrotnie stawała na najwyższym miejscu podium. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Rafał Tokarzewski (UKS Wilki Otwock). W kategorii Junior A kobiet startowały jedynie trzy zawodniczki, a swój talent podkreśliła Julia Zawadzka (UKS Wilki Otwock), która odebrała złoty medal. Wśród mężczyzn najlepszy był Rafał Pochmara (HKS Mińsk Mazowiecki). Jak zawsze, rozegrano także kategorię „Rodzic”. Wśród mam najlepsza okazała się Dorota Białoń, a wśród ojców złoto zdobył Dawid Kos.

Najlepsze czasy przejazdów kwalifikacyjnych wśród kobiet:
Katarzyna Gzyl (UKS Wilki Otwock) – 25,888 s.
Adela Strygner (I Love Rolki) – 26,642 s.
Marika Jeziorek (UKS Wilki Otwock) – 27,298 s.

Najlepsi wśród mężczyzn (czasy z kwalifikacji):
Rafał Tokarzewski (UKS Wilki Otwock) – 25,053 s.
Rafał Pochmara (HKS Mińsk Mazowiecki) – 25,204 s.
Fabian Wołynek (@Bombeljump) – 25,478 s.

Oficjalne i kompleksowe wyniki zawodów są dostępne pod adresem: https://drive.google.com/…/0B07Q6AN9w-f7ZWlVSlZlQWd6M…/view…

Na Bladecross Arena poza zawodnikami, którzy w bladecross’ie starowali już wielokrotnie, pojawili się także debiutanci. Jazda po torze przeszkód cieszy się coraz większym zainteresowaniem i stale dołączają nowe osoby. Po raz kolejny, po debiucie w poprzednich zawodach na Torze Stegny, na starcie w Otwocku pojawili się zawodnicy z Mińska Mazowieckiego. W czasie zawodów, po raz kolejny czasy w przejazdach kwalifikacyjnych  mierzone były elektronicznie, dzięki czemu wyniki były podawane bardzo precyzyjnie. Po raz pierwszy przy organizacji bladecross’a takie pomiary zostały wdrożone także właśnie Otwocku, w czasie organizacji Bitew Świdermajerowych w kwietniu bieżącego roku.

Bladecross, zaliczany jest do Mazowieckiej Ligi Bladecross, która ma na celu popularyzację jazdy na rolkach i wyścigów po torze przeszkód zarówno wśród dzieci, jak i dla dorosłych. Jest rozgrywana jest pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, a jej inicjatorami są UKS Wilki Otwock oraz Rollschool. Inauguracja MLB odbyła się 4 marca 2017 na PGE Narodowy. Punkty zdobyte przez zawodników w Bladecrossie wliczane są do rankingu ligi. Wkrótce przedstawimy także najnowszy, uwzględniający wyniki ostatnich zawodów bladecross, ranking MBL.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/wilki.otwock/

Kontakt: rolki@wilkiotwock.pl

Zdjęcie – Artur Mikołajewski