Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa został wpisany do warszawskiej ewidencji klubów sportowych i stowarzyszeń.

Tym samym powstał pierwszy w Polsce klub sportowy dedykowany prowadzeniu szkolenia sportowego z rolkarstwa i wrotkarstwa figurowego. Te nieobecne dotychczas w Polsce dyscypliny sportowe, dzięki powołaniu w PZSW Komisji ds. Jazdy Figurowej, powstaniu MKS Rewia Warszawa i działalności szkółek jazdy figurowej na rolkach w wymiarze całorocznym, m.in. Spin on Rolls, mają szanse rozwinąć się i zdobyć popularność.

MKS Rewia Warszawa rozpocznie od września 2017 w kilku warszawskich szkołach podstawowych szkolenie sportowe dzieci w rolkarstwie figurowym, a w perspektywie również we wrotkarstwie figurowym. Szkolenie będzie trwało przez cały rok szkolny, a w czasie wakacji organizowane będą obozy sportowe dla podopiecznych.

Klub został założony przez utytułowanych łyżwiarzy figurowych: Jana Mościckiego i Paulinę Turkowską. Jan Mościcki to wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów, reprezentant i finalista Mistrzostw Świata i Europy w Tańcach na Lodzie, a Paulina Turkowska to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, uczestniczka zawodów międzynarodowych cyklu Junior Grand Prix.

W tworzeniu klubu Jana i Paulinę wsparli sympatycy rolkarstwa figurowego, którzy zaczęli jeździć figurowo na rolkach i łyżwach jako dorośli ludzie, występują w pokazach, startują w zawodach dla amatorów i niestrudzenie zarażają swą pasją innych, dzieci i dorosłych: Alina Demidowska-Świniarska, Jerzy Świniarski, Krzysztof Milewski, Wioletta Buzuk i Marta Pietkiewicz.

Jeśli jesteście zainteresowani zajęciami dla Waszych dzieci albo dla siebie piszcie lub dzwońcie:

Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa

https://www.facebook.com/rewiawarszawa/

www.rewiawarszawa.pl

Email: rolkarstwofigurowe@gmail.com

Tel. 783 574 830