Właśnie dobiegło końca pierwsze zgrupowanie Kadry Narodowej w Skateboarding’u w Katowicach.
To pierwsze takie spotkanie deskorolkowców, z których w przyszłości wyłoniona zostanie reprezentacja występująca na arenie międzynarodowej. W roku obecnym Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło dotację na dofinansowanie kadry „Junior” do 23 roku życia. Na stanowisko opiekuna/trenera wybrany został Mikolaj Baranowski, który wraz z komisją PSF powołał następujący skład, który stawił się w Katowicach:
Michał Zarzycki
Kuba Freter
Frane Kramarczyk
Kamil Karwowski
Janek Jaroszewicz
Mateusz Okuła
Krystian Klimek
Łukasz Bolek Dzido
Marcin Myszka
Rafał Modranka
Przemysław Hippler
Emil Wolan
Agata Halikowska
Anna Kulig

Wymienione osoby nie sa pelnym skladem powolonym do kadry.


Ekipa przebywała na Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, gdzie pod okiem specjalistów odbyli szereg zajęć, ćwiczeń, testów wydolnościowych i sesji fizjoterapeutycznych. Wszyscy dostali nie tylko niezły wycisk, ale także szczegółową diagnozę w obszarze sprawności fizycznej i rekomendacje działań/ćwiczeń celem poprawy słabych stron. W tym miejscu dziękujemy AWF i wszystkim specjalistom za świetną i profesjonalną organizację profilowaną konkretnie pod skateboarding.
Był też oczywiście czas na najważniejszy punkt programu czyli sesję deskorolkową, z której kilka klipów udostępnimy niebawem.
O kolejnych ruchach ekipy będziemy informować Was na bieżąco.