Całkiem niedawno świat obiegła informacja o fuzji FIRS i ISF. Dla przypomnienia, początkowo FIRS – Federation Internationale Roller Sports, koncentrujący się dotychczas na sportach rolkowych i ISF, dedykowani deskorolce, toczyli spór o to kto będzie organizacją zarządzającą deskorolką globalnie w kontekście olimpiady. Początkowo stronom tym udało się znaleźć porozumienie i wypracować kompromis w postaci komitetu deskorolkowego skłądającego się z dwóch członków z ISF oraz jednego z FIRS. Niedawno pojawiła się wiadomość o połączeniu tych dwóch organizacji w jedną pod nową nazwą – “World Skate”. W jej strukturach utworzona zostanie komisja dedykowana deskorolce, której przewodził będzie Gary Ream, dotychczasowy prezydent ISF. Więcej szczegółów znajdziecie w załączonym artykule.
Dla niewtajemniczonych, w Polsce mamy analogiczną sytuację, gdzie w Polski Związek Sportów Wrotkarskich utworzona została komisja ds. deskorolki PSF, prowadzona przez skater’ów z różnych stron Polski, której efekty pracy wszyscy macie okazje obserwować.
Członkom World Skate życzymy samych sukcesów i pomyślnej współpracy, a my skupiamy się na działaniach na naszym podwórku, a niebawem będzie się działo sporo. Więcej info wkrótce. Wysoka piątka!