Menu

Nie od dziś wiadomo, że w Chinach potrafią robić imponujące otwarcia imprez sportowych.

Podczas inauguracji Roller Games World Championship w Nanjing emocji nie zabrakło. 61 reprezentantów państw z całego świata przemaszerowało w defiladzie przed widownią liczącą 15 000 osób. W gronie zawodników naturalnie znalazła się też reprezentacja Polski – w zawodach startuje łącznie 10 Polek i Polaków.

20170902_225007

Po zakończeniu oficjalnej części złożonej ze zwyczajowych powitań i mów, widzowie mieli okazję zobaczyć aż dziesięć układów choreograficznych wykonywanych właśnie na rolkach. Ponad 2000 rolkarzy, muzyków, wokalistów, tancerzy oraz chińskich smoków dostarczyło niesamowitych wrażeń oglądającym.
Emocje jednak się na tym nie skończyły – dzień otwarcia to także dzień pierwszych starć w konkurencjach.

Hokej na wrotkach:

Hiszpania pokonała Argentynę. Wynik meczu 5-7 dał zwycięstwo jednak dopiero w dogrywce – to już drugi rok z rzędu, gdy Hiszpanie zdobywają złoty medal w doliczonym czasie! Zdecydowanie, umieją walczyć do końca. Sam mecz był niezwykle dynamiczny, bo obie drużyny nie próżnowały i przypuszczały ciągłe ataki na bramkę przeciwnika – spotkanie rozstrzygnięte zostało w ostatnich sekundach.

Hokej na rolkach:

Imprezę rozpoczną rozgrywki juniorów: o złote medale zagrają przedstawiciele Francji i Hiszpanii (mężczyźni) oraz Włoch i Tajwanu (kobiety).

Jeżeli chodzi o rozgrywki seniorów, czeka nas sporo emocji. W dniu ceremonii otwarcia rozegrano dwa mecze kobiet (ogółem w grze jest 12 reprezentacji podzielonych na trzy grupy). Kanada lekko wygrała z Koreą, miażdżąc rywalki 16-0. Włoszki musiały jednak mocno się postarać, by pokonać rywalki w barwach Australii, które rozpoczęły spotkanie wbiciem gola i ewidentnie miały chrapkę na zwycięstwo. Trener drużyny Włoch, Ceschini wygraną swojego zespołu skomentował: „Trudne zwycięstwo jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie turnieju – musimy popracować nad „chemią” w grze, jednak jestem pewny naszych możliwości”.

Jazda figurowa

Zespół Millenium z Argentyny zgarnął swój, siódmy już, złoty medal w grupowej jeździe precyzyjnej prezentując dynamiczny układ bez przestojów. Srebro przypadło Włochom – drużyna Albinea pokazała eleganckie Bolero i choreografię pełną trudnych elementów. Zespołowi Syncro Roller przypadł medal brązowy.

Inline Alpine

Pierwsze zawody w Inline Alpine miały miejsce w parku sportowym Jubaoshan. Trasa zawierała zarówno bardzo strome, jak i bardziej płaskie odcinki, więc była dość wymagająca. Pierwszy slalom był ułożony przez trenerów z Hiszpanii, drugi przez trenera z Czech. W kategorii kobiet Mona Sing (Niemcy) zdecydowanie trafiła na doskonałe warunki i zajęła pierwsze miejsce. Jej rodaczka Claudia Wittman zajęła drugie miejsce, odstając od koleżanki zaledwie o 0.01 sekundy! Brąz trafił także do Niemki — Manuela Schmohl zamknęła podium.

W kategorii mężczyzn to Łotysz, Kristaps Zvejnieks sięgnął po złoto po świetnych dwóch przejazdach. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się jednak Niemcy – Marco Walz i Sven Ortel. To kolejne potwierdzenie tego, że zachodni sąsiad wyrósł na potęgę w tym, jakże młodym jeszcze, sporcie.

Jazda agresywna:

Należy nadmienić, że to pierwsze w historii mistrzostwa świata FIRS I oczekiwania wszystkich zainteresowanych tematem są bardzo wysokie. Rolkarze z całego świata zjechali się, by rywalizować – za nami już kwalifikacje i półfinały. Tutaj świetna wiadomość – Piotr Combrzyński oraz Tomasz Przybylik zakwalifikowali się do finału! Trzymamy kciuki, Panowie!

Finały będzie można oglądać na żywo na www.rollergames.tv

Roller Derby

Tak jak i w przypadku freestyle, to pierwsze mistrzostwa świata FIRS w Roller Derby. Dziewczynom życzymy powodzenia!

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.rollergames.tv, na której można zobaczyć materiały wideo oraz relacje na żywo. Naprawdę warto! Tymczasem, pozdrawiamy z Chin – trzymajcie kciuki za “naszych”!

20170902_201754