W sobotę 19 maja w Gorlicach odbył się drugi etap Długodystansowego Pucharu Polski sponsorowanego przez firmę Powerslide. Nieco ponad 3 kilometrowa pętla, pomimo obaw ładna pogoda i krajowa czołówka na starcie gwarantowały emocje. Nie zabrakło również mocnych Słowaków co nie pozostało bez wpływu na wyniki, o czym za chwilę.

Bieg główny oraz towarzyszący mu półmaraton rozpoczęły się punktualnie o godzinie 16. Od razu po starcie utworzyła się spora czołówka, z której co chwila następowały ataki. Cały czas dużo się działo aż w końcu jeden z ataków – Słowaka Mateja Filipa przyniósł skutek – zawodnik samotnie oderwał się od grupy, w której nie było współpracy i to właśnie ten młody zawodnik okazał się zwycięzcą. Po finiszu z 3 osobowego pościgu na drugim miejscu uplasował się lider klasyfikacji generalnej PP Bartosz Chojnacki, a na 3 Paweł Ciężki (o pół kółka przed Konradem Tataratą).

Wśród Pań zdecydowane zwycięstwo Anieli Dymiszkiewicz, która ukończyła bieg niewiele za najlepszymi z Panów. Podium uzupełniły Magdalena Czusz i Martyna Żądło.

Wyniki –   http://wyniki.datasport.pl/results2507/

gorlice

Tego samego dnia ścigano się również w Miedzianej Górze – nowe zawody na torze wyścigowym zorganizowano po raz pierwszy. Impreza okazała się niezwykle udana i ma duży potencjał – życzymy rozwoju i organizacji kolejnych edycji!

Wyniki – https://www.protimer.pl/bio/wyniki/zawody/467/i-miedzynarodowy-maraton-na-rolkach

midziana-gora

miedziana-2

Zawodami w Rozłazinie rozpoczął się również kolejny sezon “Pucharu Kaszub” organizowanego przez Stowarzyszenie “Gdańskie Lwy” – wyniki: https://elektronicznezapisy.pl/event/2504/results.html