Menu

W dniach 2-3 czerwca odbyły się w Dusznikach Zdroju Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. Na starcie stawiło się 320 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz kilkoro zawodników z Czech. Pomimo niesprzyjających prognoz pogody i dużych obaw z tym związanych udało się rozegrać wszystkie planowane konkurencje mistrzowskie. Zawodom towarzyszyły również starty mastersów (również o tytuły MP) oraz dzieci (także w osobnych kategoriach fitness). Cała impreza okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i doskonałą promocją naszej dyscypliny sportu zarówno w samych Dusznikach, jak i w całej Polsce (dzięki transmisji on-line całych zawodów).

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orlicy Duszniki Zdrój, TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski, UKS Znicz Kłodzko, zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka), Legii Warszawa i UKS Zryw Słomczyn. Pierwsze medale MP (w tym od razu również złoty) wywalczyli reprezentanci jednego z nowych klubów w naszym Związku – UKS Zwoleń Team – gratulujemy! Z radością na starcie widzieliśmy kolejne nowe kluby – SALOS Angels Wrocław i Akademię Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki (z obecną na miejscu naszą medalistką olimpijską). Widać stałe postępy w MKS Sanok i generalnie coraz wyższy poziom w kategoriach dziecięcych, co wierzymy, że jest dobrym prognostykiem na kolejne lata.

Klubowi UKS Orlica (pod dowództwem niestrudzonej Agnieszki Ziemczonek) – jego trenerom, rodzicom, wolontariuszom – serdecznie dziękujemy za świetnie spędzony czas w Dusznikach. Sponsorom, władzom miasta (na czele z Burmistrzem Piotrem Lewandowskim) – za wsparcie imprezy, która z całą pewnością była świetną wizytówką dla miasta i regionu!

Zdjęcia – http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/mistrzostwa-polski-we-wrotkarstwie-szybkim-za-nami-duzo,4673588,artgal,32889224,t,id,tm,zid.html

Materiał filmowy z całości Mistrzostw – https://m.youtube.com/playlist?list=PL6_ZM0E4q7FTLxEsTf9eXK-HKE8ckTtoW

Wyniki: