Menu

W dniach 28-29 lipca 2018 r. we włoskim Tortoreto odbyły się Otwarte Mistrzostwa Italii oraz zawody Pucharu Świata. Nasi zawodnicy jak zwykle walczyli z najlepszymi bez kompleksów i zaliczyli na niełatwej trasie kilka świetnych, śmiałych przyjazdów. Wyniki warte odnotowania:

Iga Bartkowska (Warszawski Klub Narciarski) została międzynarodową Mistrzynią Włoch w swojej kategorii wiekowej. Iga, mimo swojego młodego wieku, już teraz jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Kadry Polski.

Michał Styrylski (Skimka Say Sport) w sobotę – w zawodach o prymat Italii w kategorii open – zajął znakomite, 7. miejsce.  Za to podczas niedzielnego Pucharu Świata kibice zobaczyli w wykonaniu „Styryla” show, które pozostanie w ich pamięci na wiele lat: najpierw błąd na trasie, efektowny “powerslide”(!), potem dramatyczny powrót (z przygodami) i walka do końca, następnie świetna, równa jazda w II odsłonie slalomu, dająca mu – mimo ogromnej straty z I przejazdu – sumarycznie 21. miejsce. Dzięki transmisji “na żywo” udało nam się zmontować krótki film, na którym uwiecznione są przygody naszego zawodnika z włoskim asfaltem:

Warto również odnotować, że jednym z ustawiaczy był Marek Stachowski (AlpiClub).

Odnośniki do pełnych wyników włoskich zawodów: Italian Open (WR), Puchar Świata

Zdjęcie do newsa: Iga Bartkowska (foto4you.eu)