Menu

W dniu 25 sierpnia 2018 roku odbył się X jubileuszowy Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Od pierwszej edycji zawody cieszą się bardzo dużą popularnością i stoją na wysokim poziomie organizacyjnym. Ważnym aspektem jest kilka możliwych do przejechania dystansów ( maraton, półmaraton, fitness, wyścigi dla dzieci) oraz pozostałe atrakcje odbywające się przy imprezie m.in. warsztaty. W dniu wyścigu dla chętnych odbyły się zajęcia z doskonalenia jazdy na rolkach w slalomie, jeździe miejskiej i oczywiście w jeździe szybkiej. Za ostatni blok odpowiedzialni byli zawodnicy Powerslide Felix Rijhnen (aktualny Mistrz Świata w maratonie) oraz Kathi Rumpus. Ci sami zawodnicy okazali się zresztą później najlepsi na koronnym dystansie – Felix wyprzedził lidera Pucharu Świata Ewena Fernandeza oraz Martinsa Muldera. Najlepszy z Polaków – Bartosz Chojnacki uplasował się na 8 miejscu zdobywając równocześnie tytuł Mistrza Polski. Drugi wśród Polaków Paweł Ciężki, na 3 miejscu w klasyfikacji MP Mateusz Solga. Wśród Pań na drugim miejscu Holenderka Bianca Roosenboom, a na 3 Białorusinka Marina Zuyeva. Na 5 miejscu Aleksandra Szymkiewicz z tytułem Mistrzyni Polski, podium uzupełniły Aleksandra Glamkowska i Magdalena Czusz.

Tak mocnej obsady zarówno wśród Panów, jak i Pań podczas zawodów w Polsce chyba jeszcze nie było. Wierzymy, że nasi zawodnicy systematycznie będą się zbliżać do najlepszych, bo wzorce na pewno są znakomite.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a organizatorom gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy dalszego rozwoju imprezy, która na stałe wpisała się już do kalendarza wielu zawodników.

Pełne wyniki :
https://wyniki.b4sport.pl/x-maraton-sierpniowy-im-lecha-walesy/m154.html
maraton_sierpiowy_2_fot_bartek_nowakowski maraton_sierpiowy_3_fot_bartek_nowakowski maraton_sierpiowy_4_fot_bartek_nowakowski
Galeria – Bartek Nowakowski – https://www.facebook.com/nowakowski.bartek/media_set?set=a.10216834759724956&type=3 (w newsie zdjęcia z tej galerii)

Galeria – Beata Zarach – https://photos.google.com/share/AF1QipNo5YFk4DDJsUz885SgoLuF-Kmd9mu4x7lQlehONOscAsH8pg0s76GOXo2C3NM87A?key=NTlRNlhZWTNxNXNlOUJFalJrUWF2ME1CWlN0Ul9B