Menu

W dniu wczorajszym w Katowicach odbył się 5 – finałowy etap Długodystansowego Pucharu Polski 2018. Pierwszy raz odbył się on na nowej trasie – pętli, bez konieczności wykonywania nawrotów. Trasa wydaje się być szybka, jednak w uzyskaniu dobrych czasów przeszkodził deszcz, który zaczął padać już przed startem i niestety w trakcie nie ustawał, a w pewnym momencie przeszła wręcz ulewa. Dopiero pod koniec wyścigu zaczęło się przebijać słońce, które witało wjeżdżających na metę. W męskiej rywalizacji sporo się działo – od samego początku bardzo aktywny był Paweł Ciężki, który wielokrotnie atakował i doprowadził do rozerwania czołowej grupy. Przez długi czas 3 zawodników jechało razem – poza Ciężkim – Bartosz Chojnacki i Lukas Benedik, jednak z czasem Słowak odpuścił i wiadomo było, że to pomiędzy dwoma najlepszymi polskimi długodystansowcami rozstrzygnie się walka o zwycięstwo. Na finiszu więcej sił zachował Bartosz Chojnacki i to on został zwycięzcą zawodów już po raz 9 odbywających się na Muchowcu. Drugi wspominany Paweł Ciężki, a trzeci Konrad Tatarata.

cieki-chojnacki

Wśród Pań również nie zawiodły faworytki i dosyć szybko wiadomo było, że zwyciężczynią będzie któraś z trójki: Aniela Dymiszkiewicz, Aleksandra Glamkowska i Magdalena Czusz. Finisz zadecydował, że wjechały na metę właśnie w takiej kolejności.

dziewczyny

Wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy zmierzyli się z królewskim dystansem w tak trudnych warunkach i nie zrezygnowali w trakcie wyścigu! Ogromne podziękowania dla organizatorów, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania!

Niebawem podsumujemy cały cykl Pucharu Polski 2018 i podamy ostateczną klasyfikację.

Wyniki: http://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4401 

Zdjęcia (autor Dominika Karaś): https://www.facebook.com/dominika.karas/media_set?set=a.10212441130849902&type=3&fb_dtsg_ag=AdwOLmi0mholCXlbrFS1VR09RH-F55jp0IzlXZW4yWeApg%3AAdwuFmnlxo3ulDH0cRYGuPLXgd2s6bG8PzcPgogJXYeWSw