Z radością w 2015 roku przyjęliśmy informacje o wygranej w poznańskim budżecie obywatelskim Centrum Sportów Wrotkarskich „Arena”, który zakładał zbudowanie 200 m toru wrotkarskiego, wraz z infrastrukturą dla klubu (szatnie, toalety) obok odkrytej pływalni na terenie niedoszłej inwestycji w Parku Kasprowicza. Niestety od tamtego momentu budowa toru łagodnie pisząc lekko się skomplikowała. Wciąż wierzymy w powodzenie tego projektu. Wielkie podziękowania należą się Jakubowi Ciesielskiego za zgłoszenie projektu, zdobycie wymaganych podpisów oraz za pilnowanie całej sytuacji związanej z torem.

Autorem poniższego tesktu jest Jakub “Zico” Ciesielski

Zgłoszony projekt, z uchwałami Rady Osiedla Św. Łazarz (dzielnicy gdzie ma się mieścić Centrum Sportów Wrotkarskich “Arena”), rekomendacjami: Rady Osiedla Św. Łazarz oraz POSiR – Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji, któtry wskazał nam tą działkę i rekomendował pod CSW “Arena”.

Następnie wygrana i przyznane środki w kwocie 1 586 500, które wg Rady Miasta były za małe. Miasto opierało się o obiekty we Wrocławiu, większe i tworzone na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich.
www.poznan.pl/mim/info/news/tor-wrotkarski-nie-powstanie,99691.html

Na kolejnym spotkaniu jednak przyznali się do błędu, choć nigdy nieoficjalnie.

Radna Lidia Dudziak zgłasza opierając się na ogólnikach, że mieszkańcy dzielnicy Łazarz potrzebują krytego basenu również w tym miejscu.
Nie podano danych statystycznych. Fakt tutaj jest taki, że wygrana w budżecie obywatelskim przy spełnieniu wszystkich wymogów powinna już być realizowana.

Finalnie udaje się prawnie połączyć obydwa obiekty Centrum Sportów Wrotkarskich oraz krytego basenu wraz z infrastrukturami, dzieki Łukasz Mikuła. Dodatkowo cała inwestycja zostaje wpisana do wieloletniej prognozy finansowej miasta Poznania i otrzymuje dodatkowe środki w kwocie 18.300.000pln na realizację całości. 
zal2_wykaz przedsiewziec.pdf  (załączniki poniżej tekstu – przyp. red)

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22645514,nowy-basen-i-tor-wrotkarski-powstana-w-parku-kasprowicza.html

I w tym linku z 15 listopada 2017 jest również informacja, że:

“Powstanie basenu z torem wrotkarskim rykoszetem odbije się na działalności społeczników z Kolektywu Kąpielisko, którzy od kilku lat obok pływalni letniej prowadzą ogród społeczny. To właśnie na tym terenie ma powstać nowy kompleks sportowy,
co oznacza, że społecznicy będą musieli przenieść się w inne miejsce. Sprawa była ostatnio poruszona na spotkaniu prezydenta Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Łazarza. – Sprawę wyjaśnił przedstawiciel rady osiedla, który wytłumaczył i uspokoił, że Kolektyw Kąpielisko może zostać przeniesiony na działkę sąsiadującą, na obecnym terenie przedszkola – twierdzi Ryszard Bączkowski z biura prasowego Urzędu Miasta.”

I to właśnie Kolektyw Kąpielisko robi problem. Mieli umowę na czas określony i wydawało im się, że się uda przedłużyć.

Cytuję: “Umowa przewidywała użytkowanie terenu do 30 czerwca 2018 roku, z możliwością przedłużenia na kolejne lata, na co – nie ukrywamy – liczyliśmy.”
https://www.facebook.com/kolektywkapielisko/posts/1709706035808708?__xts__[0]=68.ARDW-xlfyXka3q7qpvymjQ-JiVP_zPO6XA5VxN51YrCte7-SEQ2p_jciT8LC0nO_XOXZc32lQSBVO6mhyX8XS8i9BzHqxPmLwyXdEwy-Nkzu2DJOGfEbWv-IL8VoFZ9my2e1EiqvLYAOHTSGbxJWYzIxI6ovmYhqiI3p81eHze2NSxsdmdP2FA&__tn__=-R

W akcie zemsty, bo inaczej nie można tego nazwać zgłosili wycinkę, że jest nielegalna. Opowiadając o tym terenie niesamowitą historię, która jest w załączeniu: Park Kasprowicz OTOP.

I to dotyczy właśnie tego terenu, który wygląda tak, zdjęcia z 2 września 2018:
https://www.facebook.com/pg/cswpoznan/photos/?tab=album&album_id=1123976701088506&__xts__%5B0%5D=68.ARBKgwSUmHo1N-K6jSvpvIZGs-ygZFnEHKkV_1-jDIsY1MkosDzNP4KNVcDCZK-QSTpxqNom4mo328NzUqajkf9stYWehfNWdylp8Qkk_QMmGoAEDiOFn4vXt5RQ91Ra8nb8frvywxxyunWc0uzqZ32t_rI85M9rS9LyjAjBFjIEwM1Sn2PTaQ&__tn__=-UC-R

Dodatkowo, załączam zrzut ekranu z wcześniejszego zarządzenia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, która jasno napisała, że na tej działce może się mieścić tor wrotkarski:
Komentarz z 1 lipca 2015 r.

Projekt jest do realizacji w PIM (Poznańskie Inwestycje Miejskie):
http://pim.poznan.pl/inwestycje/w-przygotowaniu/budowa-plywalni-krytej-oraz-toru-wrotkarskiego-w-parku-kasprowicza

Aktualnie czekamy na decyzję środowiskową
bit.ly/2Oo6Dun

Załączniki: