W ostatni weekend roku świętowaliśmy 5 urodziny UKS Wilki Otwock

Grudzień to najczęściej czas podsumowań, postanowień i planów na kolejny rok, a także czas zabawy i świętowania. Tak też było w ostatni weekend roku kiedy to otwockie Wilki obchodziły swoje urodziny. W tym roku minęło 5 lat odkąd otwoccy rolkarze mogą trenować w klubie. W gronie uczestników nie zabrakło przedstawiciela miasta, który razem z zawodnikami i sympatykami rolek świętował ten wyjątkowy dla klubu dzień.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich gości i przedstawieniu krótkiej historii klubu oraz planów na najbliższy okres, życzenia i gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia przekazali prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, Bartosz Pisarek oraz Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Miasta Otwocka, Jarosław Łakomski. Klub otrzymał list gratulacyjny z rąk prezesa Pisarka i życzenia od obu gości na kolejne lata działalności. Wśród przybyłych gości był także Przewodniczący Komisji Freestyle Slalom PZSW, Rafał Rackmann. Nagrody i dyplomy dla wyróżniających się w mijającym roku rolkarzy zostały także przekazane przez Starostwo Powiatowe. Za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2018 i godne reprezentowanie klubu i miasta na zawodach w kraju i w Europie wyróżnienia otrzymali: Halina Labriga, Katarzyna Gzyl, Olga Mazur, Rafał Tokarzewski, Szymon Dziewanowski oraz Kinga Kos, która co prawda w połowie grudnia rozstała się z klubem, ale której wyniki w minionym sezonie były niezaprzeczalnie wysokie.

Dla wszystkich uczestników przygotowana została jeszcze specjalna niespodzianka – występ członków Fundacji „Radość dla Ludzi”, w składzie Mariusz Adamczyk, Ari Kubik i Karol Dyttus, którzy w formie widowiska profilaktycznego pod nazwą Body Noises przedstawili negatywne skutki zbyt długiego czasu spędzanego przed ekranem komputera, tabletu czy telefonu. Śmiechu było co niemiara i sądząc po reakcji widowni, widowisko bardzo się podobało. Na koniec artyści pokazali czym jest beat box i zaprezentowali kilka prostych tricków dla początkujących.

Jak na urodziny przystało, nie mogło obyć się bez urodzinowego tortu, który zwieńczył oficjalną część imprezy. Dalej już był czas na gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla wszystkich chętnych, a także pokaz jazdy figurowej na rolkach w wykonaniu instruktorki Wilczej Akademii Rolkowej, Zuzanny Kaczmarskiej oraz zawodników Watahy Alfa.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom UKS Wilki Otwock, Wilczej Akademii Rolkowej oraz Wilczego Studio Sportu i Tańca dotychczasowych osiągnięć, dziękujemy za zaangażowanie i chęci jakie wkładają w treningi i życzymy sukcesów sportowych w kolejnym roku. Wierzymy, że dalej będziecie promować sportowe postawy oraz nasze miasto i powiat na arenie krajowe i międzynarodowej.

~UKS Wilki Otwock