W dniach 1-5 maja 2019 na hali MOSIR w Rumi odbyło się szkolenie dla trenerów i instruktorów jazdy figurowej na rolkach i wrotkach. Seminarium z Elisabet Martín-Mora, światowej klasy trenerką rolkarstwa figurowego zorganizował rumski Klub Jazdy Figurowej Spin on Rolls we współpracy z Komisją PZSW ds. jazdy figurowej. Na szkolenie zostali zaproszenie instruktorzy i trenerzy jazdy figurowej z całej Polski. Pierwszego dnia hiszpańska trenerka spotkała się również z polskimi sędziami jazdy figurowej.

Elisabet Martín-Mora na co dzień mieszka w Barcelonie, gdzie pracuje w swoim klubie sportowym Roller Artistic. Szkoli obecnych amerykańskich i rosyjskich mistrzów świata. To osoba, która współtworzyła w Europie współzawodnictwo w jeździe figurowej na rolkach. Jest współzałożycielką i Wiceprezesem World Inline Figure Skating Association (WIFSA). Posiada również uprawnienia sędziego specjalisty technicznego WIFSA oraz szereg uprawnień trenerskich:

– Level Head Coach – nadany przez WIFSA

– National Quad Coach (Técnico Superior Deportivo) – nadany przez Hiszpańską Federację Sportów Wrotkarskich (RFEP)

– licencję trenerską Hiszpańskiego Związku Sportów Lodowych (FEDH)

Elisabet Martín-Mora podczas seminarium towarzyszyła jest córka Àngela Martín-Mora, jedna z najlepszych europejskich zawodniczek w tej dyscyplinie.

Seminarium było okazją do spotkania osób zainteresowanych rozwojem jazdy figurowej. Omówione podczas seminarium kwestie współzawodnictwa w Europie mamy nadzieję pomogą w rozwoju klubów i szkoleniu zawodników.

Hiszpańska trenerka była bardzo zadowolona z wizyty w Polsce, chwaliła gościnność organizatorów i pasję uczestników seminarium. Według niej hala MOSiR w Rumi to doskonały obiekt do zorganizowania zawodów międzynarodowych, z idealną nawierzchnią i oświetleniem.

Koszty seminarium udało się istotnie obniżyć dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez MOSIR w Rumi, Starostwo Powiatowe w Rumi oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Serdecznie dziękujemy tym instytucjom pomoc! Za zdjęcia dziękujemy portalowi Rumia naszemiasto.pl

 

jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach