Menu

Udane Torowe Mistrzostwa Polski

W miniony weekend w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski, które zgromadziły ponad 300 zawodników. Zawody rozpoczęły się w piątkowe popołudnie startami w nowej konkurencji – 200m. W kolejne dni rozegrano sprinty na 500m oraz biegi na punkty i na eliminację. Zawody rozegrano w świetnych warunkach pogodowych, cieszy też obecność nowych klubów i frekwencja w niektórych kategoriach – juniorek C (młodziczek) startowało aż 58! Wierzymy, że będzie to stała tendencja, która będzie się przekładać na poziom sportowy, który to jest zróżnicowany zależnie od kategorii wiekowej. Zawody te służyły również wyłonieniu reprezentacji na Mistrzostwa Świata, którą to ogłosimy już niebawem. Z uwagą przyglądał się startom trener kadry jazdy szybkiej Gregory Duggento. Mistrzostwom Polski towarzyszyły również zmagania dzieci i starty mastersów (również MP).

Dziękujemy wszystkim klubom i zawodnikom za udział, wielkie słowa uznania dla organizatorów! Już teraz zapraszamy na Uliczne Mistrzostwa Polski we Wrocławiu – wszelkie szczegóły dotyczące tej imprezy pojawią się w tym tygodniu na naszej stronie oraz fb.

Wyniki

200 m

SENIOR

Mężczyźni

  1. Marek Kania
  2. Mateusz Kania
  3. Jan Zółkiewicz

Kobiety

  1. Aleksandra Glamkowska
  2. Aleksandra Szymkiewicz
  3. Karolina Bech

500 m

senior

Mężczyźni

  1. Marek Kania
  2. Mateusz Kania
  3. Jan Żółkiewski

Kobiety

  1. Aleksandra Glamkowska
  2. Aleksandra Szymkiewicz
  3. Aniela Dymiszkiewicz

7000 m

bieg na eliminacje

Senior

Mężczyźni

  1. Matusz Kania
  2. Marek Kania
  3. Patrycjan Jamrozy

Kobiety

  1. Aleksandra Glamkowska
  2. Aleksandra Szymkiewicz
  3. Aniela Dymiszkiewicz

5000 m

bieg na punkty

Senior

Mężczyźni

  1. Paweł Ciężki
  2. Mateusz Kania
  3. Marek Kania

Kobiety

  1. Aleksandra Glamkowska
  2. Aleksandra Szymkiewicz
  3. Aniela Dymiszkiewicz

200 m

Młodzieżowiec

Mężczyźni

  1. Jan Lebda
  2. Pitor Mikosa
  3. Wojciech Mikosa

Kobiety

  1. Kaja Gajewska
  2. Martyna Baran
  3. Róża Bech

500 m

Młodzieżowiec

Mężczyźni

  1. Piotr Mikosa
  2. Jan Lebda
  3. Mieszko Bech

Kobiety

  1. Kaja Gajewska
  2. Róża Bech
  3. Martyna Baran

7000 m

bieg na eliminacje

Młodzieżowiec

Mężczyźni

  1. Wojciech Mikosa
  2. Michał Gumieniak
  3. Mieszko Bech

Kobiety

  1. Kaja Gajewska
  2. Róża Bech
  3. Martyna Baran

5000 m

bieg na punkty

Młodzieżowiec

Mężczyźni

  1. Jakub Ferenc
  2. Wojciech Mikosa
  3. Piotr Mikosa

Kobiety

  1. Kaja Gajewska
  2. Róża Bech
  3. Daria Kopacz

200 m

junior

Mężczyźni

  1. Filip Hawrylak
  2. Jakub Nowak
  3. Maciej Kowalski

Kobiety

  1. Julia Adamiak
  2. Alicja Jasztal
  3. Nina Wrona

500 m

Junior

Mężczyźni

  1. Filip Hawrylak
  2. Maciej Kowalski
  3. Mateusz Godlewski

Kobiety

  1. Alicja Jasztal
  2. Nina Wrona
  3. Kaja Kozar

5000 m

bieg na eliminacje

JUNIOR

Mężczyźni

  1. Filip Hawrylak
  2. Dawid Balcerczyk
  3. Maciej Kowalski

Kobiety

  1. Alicja Jasztal
  2. Julia Adamiak
  3. Nina Wrona

5000 m

bieg na punkty

Junior

Mężczyźni

  1. Filip Hawrylak
  2. Dawid Balcerczyk
  3. Marek Zgrzywa

Kobiety

  1. Alicja Jasztal
  2. Nina Wrona
  3. Agnieszka Walczak

200 m

kadet

Mężczyźni

  1. Szymon Wojtakowski
  2. Szymon Bełz
  3. Maciej Dubas

Kobiety

  1. Wiktoria Dąbrowska
  2. Kinga Wojnar
  3. Malwina Grudysz

500 m

kadet

Mężczyźni

  1. Szymon Wojtakowski
  2. Szymon Bełz
  3. Bartosz Kita

Kobiety

  1. Malwina Grudysz
  2. Kinga Wojnar
  3. Aleksandra Czapnik

5000 m

bieg na eliminacje

KADET

Mężczyźni

  1. Szymon Wojtakowski
  2. Szymon Bełz
  3. Bartosz Kita

Kobiety

  1. Kaja Gajewska
  2. Róża Bech
  3. Martyna Baran

3000 m

Bieg na punkty

Kadet

Mężczyźni

  1. Szymon Bełz
  2. Szymon Wojtakowski
  3. Bartosz Kita

Kobiety

  1. Malwina Grudysz
  2. Kinga Wojnar
  3. Klaudia Tyszkiewicz

200 m

Młodzik

Mężczyźni

  1. Damian Muca
  2. Kryspin Bator
  3. Daniel Mróz

Kobiety

  1. Hanna Mazur
  2. Amelia Boos
  3. Kornelia Woźniak

500 m

Młodzik

Mężczyźni

  1. Damian Muca
  2. Adam Łamasz
  3. Kryspin Bator

Kobiety

  1. Hanna Mazur
  2. Kornelia Woźniak
  3. Amelia Boos

3000 m

bieg na eliminacje

Młodzik

Mężczyźni

  1. Damian Muca
  2. Adam Łamasz
  3. Kryspin Bator

Kobiety

  1. Amelia Boos
  2. Hanna Mazur
  3. Kornelia Woźniak

2000 m

Bieg na punkty

Młodzik

Mężczyźni

  1. Adam Łamasz
  2. Damian Muca
  3. Kryspin Bator

Kobiety

  1. Kornelia Woźniak
  2. Hanna Mazur
  3. Amelia Boos

3000 m

sztafeta amerykańska

senior + Junior a

Mężczyźni

  1. Legia Warszawa
    • Mateusz Kania
    • Marek Kania
    • Karol Karczewski
  2. UKS Znicz Kłodzko
    • Wojciech Mikosa
    • Mieszko Bech
    • Kamil Ogonowski
  3. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Jan Zółkiewski
    • Jakub Ferenc
    • Michał Gumieniak

Kobiety

  1. UKS Orlica
    • Kaja Gajewska
    • Aleksandra Glamkowska
    • Aleksandra Szymkiewicz
  2. UKS Znicz Kłodzko
    • Kinga Romańczukiewicz
    • Karolina Bech
    • Róża Bech
  3. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Natalia Kowalczuk
    • Kamila Surmacz
    • Katarzyna Sendecka

3000 m

sztafeta amerykańska

Junior

Mężczyźni

  1. UKS Orlica
    • Mariusz Bałęczny
    • Filip Hawrylak
    • Jakub Herbrger
  2. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki
    • Dawid Balcerczyk
    • Artur Korneluk
    • Jakub Nowak
  3. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Emil Koper
    • Wojciech Nieścior
    • Bartłomiej Podborny

Kobiety

  1. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Kamila Harbuz
    • Hanna Piwowarczyk
    • Wiktoria Lewko

3000 m

sztafeta amerykańska

Kadet

Mężczyźni

  1. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Szumon Bełz
    • Bartosz Kita
    • Maciej Dubas
  2. UKS Zryw Słomczyn
    • Mikołaj Krawczyk
    • Wojciech Kowalski
    • Kamil Sitnik
  3. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki
    • Szymon Wojtakowski
    • Mikołaj Bielas
    • Antoni Pluta

Kobiety

  1. UKS Orlica
    • Kinga Wojnar
    • Malwina Grudysz
    • Nicola Kamińska
  2. IUKS Dziewiątka
    • Patrycja Sobota
    • Aleksandra Kośka
    • Paula Danielik
  3. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Izabela Jarecka
    • Karolina Kuć
    • Weronika Juzeluk

3000 m

sztafeta amerykańska

Młodzik

Mężczyźni

  1. TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
    • Daniel Mróz
    • Damian Muca
    • Antoni Zółkiewski
  2. UKS Znicz Kłodzko
    • Antoni Bernat
    • Kryspin Bator
    • Dominik Włodarski
  3. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki
    • Andrzej Grzelak
    • Jakub Lipiński
    • Jakub Buza

Kobiety

  1. UKS Orlica
    • Kornelia Woźniak
    • Natalia Finc
    • Hanna Mazur
  2. IUKS Dziewiątka
    • Pola Matera
    • Julia Polak
    • Amelia Rusek
  3. UKS Znicz Kłodzko
    • Maja Wójcik
    • Patrucja Lorenz
    • Zuzanna Kostrzewska