Pierwsze zawody Otwock Skatecross Challenge za nami

 

Jedni w upalny weekend wolą leżakowanie, a inni spędzają go aktywnie. Właśnie tę drugą opcję wybrali rolkarze i 8 czerwca ścigali się po torze z przeszkodami i na różnej nawierzchni na pierwszej imprezie pod nazwą „Otwock Skatecross Challenge 2019”  Pasjonaci prędkości, skoków i sportowej rywalizacji mieli tego dnia co robić.

 

W najmłodszej kategorii wiekowej, Junior E – rocznik 2013 i młodsi – Wilki nie startowały, jednak 2 zawodniczki z Wilczej Akademii Rolkowej (WAR) stanęły na starcie i zakończyły zawody z sukcesem – 2 i 3 miejsce (odpowiednio Michalina Leśniewska i Helena Skorupa).

 

W kategorii Junior D chłopców – Ksawery Słabęcki zajął 2 miejsce, a Adrian Oklesiński był 3. To jedyni chłopcy z Wilków. Wśród dziewczynek 1 miejsce Wilki oddały klubowi I Love Rolki, ale już 2 i 3 zostawiły sobie. Julia Gront zdobyła srebrny medal, a Michalina Małkowska brązowy.

 

W kategorii Junior D dziewcząt, startowały tylko zawodniczki  z Otwocka, aż 8 z nich to Wilczyce, jedna z WAR, oraz jedna, debiutująca gimnastyczka z Wilczego Studio Sportu i Tańca – Adrianna Mazur, która dziennie walczyła z rolkarkami. Jej siostra Olga stanęła na najwyższym podium, a za nią Ola Niemczyk i Ida Pożoga, która znacznie poprawiła swój czas z eliminacji i ostatecznie zakończyła konkurencję na 3 miejscu.

 

Junior C chłopców, to z kolei największa mieszanka klubów, gdyż startowali tu reprezentanci czterech różnych klubów. Szymon Dziewanowski z Wilków dojechał jako 3, a Paweł Weremczuk z WAR stanął tuż za podium. Pierwsze miejsce przypadło I Love Rolki, a drugie Rollschool.

 

Najliczniejsza kategoria Junior B kobiet to walka między Wilkami i Rollschool. Wilki okazały się gościnne i górą były zawodniczki z Warszawy – Maja Brasse i Ala Mikołajewska zajęły dwa pierwsze miejsca, a na trzecim stanęła Małgorzata Piszczadowska z Otwocka.

 

Junior B mężczyzn panowie sprawiedliwie podzielili pomiędzy sobą statuetki i medale. Daniel Paluch z I Love Rolki nie oddał zwycięstwa, drugi dojechał Krzysztof Polok w Wilków, a trzeci Tadeusz Szulak z WAR.

 

W najstarszej kategorii, Junior A kobiet Rozalia Kępińska była pierwsza, a Aleksandra Strużyńska druga. Obie z otwockiego klubu. Warte podkreślenia jest to, że dla Oli to był pierwszy start w zawodach sportowych i to po zaledwie jednych zajęciach w klubie.

 

Trzech zawodników walczyło o miejsca w Junior A mężczyzn. Do Wilczej Akademii Rolkowej trafiły złoto i srebro (odpowiednio Łukasz Weremczuk i Marcin Marciniak),
a brąz wywalczył niezrzeszony w żadnym klubie Oskar Piorunowski.

Pełne wyniki są dostępne na stronie wydarzenia http://wilkiotwock.pl/osc/

 

Po walce indywidualnej przyszedł czas na coś, czego jeszcze nie było – rywalizacja sztafet. Łącznie do rywalizacji zgłosiło się dziewięć 3-osobowych zespołów – 6 dziewczęcych i 3 chłopięce. Wśród dziewcząt pierwsze i trzecie miejsce przypadło Wilkom, które podzieliła sztafeta Rolschool. Wśród chłopców  najlepsi byli reprezentanci I Love Rolki, za nimi Wilki Otwock, a na trzecim miejscu sztafeta łączona I Love Rolki i Rolschool. Zorganizowanie sztafet w ramach zawodów rolkowych bardzo przypadło do gustu zawodnikom oraz kibicom i dlatego prawdopodobnie będzie stałym elementem kolejnej edycji Otwock Skatecross Challenge. „To był bardzo dobry pomysł, aby na zawodach pojawiły się sztafety. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca, a dzięki temu zawodnicy mogli spróbować czegoś zupełnie innego, co sprawiło im wiele frajdy”, powiedziała Magdalena Mazur, mama jednej z uczestniczek OSC.

 

Na koniec imprezy pojawił się gość specjalny Artur Nogal – reprezentant Polski
w łyżwiarstwie i rolkarstwie szybkim, złoty medalista MŚ Juniorów w Moskwie (2010), czterokrotny MP i uczestnik IO w Sochi (2014) i Pjongczangu (2018). Opowiadał uczestnikom o swoich doświadczeniach, fair-play w sporcie oraz o tym, jak bardzo sport ukształtował jego charakter i dlaczego dziś jest w takim miejscu w swojej karierze. Artur wręczał zawodnikom medale, dyplomy i statuetki, pozował do zdjęć
i rozdawał autografy.

 

W czasie trwania imprezy wolontariuszki z Santander Bank Polska dbały o to, aby zawodnicy, którzy czekali na swoje starty, mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach z nagrodami.

 

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich przy współorganizacji Otwockiego Centrum Kultury. Patronat medialny objęła Linia Otwocka. Zawody współfinansowane były z programu Bank Młodych Mistrzów Sportu Fundacji Santander Bank Polska. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników czuwała Fundacja Ochotnicza Grupa Ratownicza Musso 4x4. 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i do zobaczenia za rok.

 

UKS Wilki Otwock