Uliczne Mistrzostwa Polski we Wrocławiu za nami!

 

2 dni zmagań, ponad 260 zawodników, momentami ponad 35 stopni – tak było w miniony weekend we Wrocławiu, gdzie na obiekcie WCT SPARTAN odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. Imprezie Mistrzowskiej towarzyszyły również starty dzieci oraz walka o tytuły w kategoriach mastersów. Emocji nie brakowało i były to dwa dni pełne emocji sportowych. Zawodnicy rywalizowali na dystansach sprinterskich (100m i 1 runda) oraz wy wyścigach na punkty i na eliminacje.

W kategorii młodzików wśród dziewczyn dominowały zawodniczki z UKS Orlicy, mające na swoim koncie sukcesy również w międzynarodowych zawodach – medalami podzieliły się Hanna Mazur, Kornelia Woźniak i Amelia Boos. U chłopców 3 złota dla Adama Łamasza również z UKS Orlicy i jedno dla Macieja Stańdo (IUKS 9)

Kategoria kadetów – u Pań dwa złota dla reprezentantki dla Malwiny Grudysz (UKS Orlica), i po jednym dla Klaudii Tyszkiewicz (UKS Zwoleń Team) i Wiktorii Dąbrowskiej (UKS Zryw Słomczyn). U Panów bezdyskusyjnie najlepszy na wszystkich dystansach Szymon Wojtakowski (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Ciekawa rywalizacja odbywała się wśród juniorek B – tu aż trzy zawodniczki podzieliły się złotymi medalami – dwa dla Julii Adamiak i po jednym dla Niny Wrony (obie UKS Znicz Kłodzko) oraz Alicji Jasztal (Orlica). U Panów wyraźnie najlepszym zawodnikiem jest Filip Hawrylak, który do 4 złotych medali torowych MP dorzucił komplet złotych medali z mistrzostw ulicznych.

Wśród juniorek A bez niespodzianki – najlepsza zawodniczka tej kategorii – Kaja Gajewska (UKS Orlica) bez większych problemów powiększyła swoją kolekcję medali o kolejne 4 złota, o wiele ciekawiej wśród Panów – tu dwa złota w długich biegach dla Jakuba Ferenca (TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski) i po jednym dla Wojciecha Mikosy oraz Jana Lebdy (obaj Znicz).

No i na koniec kategoria, w której poza medalami i tytułami najlepsi dostają pamiątkową koszulkę Mistrza Polski – wśród Pań 3 takowe zdobyła we Wrocławiu Aleksandra Glamkowska, a jedną Aleksandra Szymkiewicz – obie to zawodniczki UKS Orlicy, co ciekawe obie na co dzień mieszkają we Wrocławiu, więc niejako miały zawody „u siebie”. Wśród Panów – dwukrotnie najlepszy w sprintach Marek Kania (Legia Warszawa), w długich biegach złota dla Pawła Ciężkiego (Roll4life Poznań) oraz Marcina Bachanka (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

Oprócz startów indywidualnych podczas Mistrzostw Polski liczona była również klasyfikacja klubowa, na koniec zawodów zostało nagrodzonych 6 najlepszych klubów i były to:

  1. UKS Orlica Duszniki Zdrój
  2. UKS Znicz Kłodzko
  3. TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski
  4. Legia Warszawa
  5. Skate Team Kowalów
  6. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

Tak jak wspomnieliśmy na początku rywalizacji w ramach MP towarzyszyła także rywalizacja mastersów oraz dzieci – emocji nie brakuje oczywiście również w tych kategoriach, a często jest ich nawet więcej! Gratulujemy mastersom, którzy pokazują, że jest to sport dla wszystkich! Dzieciom życzymy wytrwałości i dobrej zabawy, która w przyszłości doprowadzi je do tytułów w starszych kategoriach wiekowych!

Od strony organizacyjnej przeprowadzenie tych zawodów nie było łatwym przedsięwzięciem – zazwyczaj przy organizacji imprez ciężar organizacyjny biorą na siebie kluby będące gospodarzem imprezy – w tym przypadku takiego gospodarza nie było, więc jako Związek wzięliśmy to na siebie. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko zagrało idealnie, były sytuacje, które i nas zaskakiwały, ale staraliśmy się w miarę możliwości reagować na bieżąco. Z pewnością kilka osób przypłaci to nadprogramowym zmęczeniem, bo sen raczej należał w ostatnich dniach do rzadkości 😊

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim dzięki, którym ta impreza doszła do skutku – gospodarzowi obiektu i współorganizatorowi, czyli WCT SPARTAN, miastu Wrocław oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie finansowe zawodów. Numery startowe ufundował Powerslide Polska. Pomiar czasu realizowała RSS Arena Roztocze Tomaszów Lubelski.

No i najważniejsze podziękowania dla Was wszystkich – zawodników, trenerów, rodziców, sympatyków. To Wy tworzycie niesamowity klimat tych zawodów i motywujecie nas do dalszej pracy! Dzięki Wam czujemy, że to co robimy ma sens!

Pisali o nas w Gazeta Wrocławska.

Liczba zawodników

Liczba przejechanych km