Menu

W dniach 21-23 czerwca w Gdańsku na Hali Olivia odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Hokeju na Rolkach. Najważniejsze trofeum sezonu trafiło do drużyny z Malborka, którzy w finale pokonali najbardziej utytułowaną drużynę w Polsce – Marsjan Opole.

Przed turniejem finałowym zespoły z całej Polski rywalizowały podczas czterech turniejów eliminacyjnych. Podzielone zostały na dwie grupy: północną i południową. Z każdej do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze ekipy.

Grupa Północna:
1. Bombers Malbork
2. Mad Dogs Sopot
3. Sport Rebel Gdańsk
4. ŁKH Łódź

Grupa Południowa:
1. Marsjanie Opole
2. LUCE I Bielsko-Biała
3. Polonia Bytom
4. Naprzód Janów

Turniej finałowy przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym zespoły rywalizowały w grupach, następnie drużyny z pierwszych miejsc awansowały bezpośrednio do półfinałów natomiast drużyny z miejsc 2 i 3 musiały rozegrać baraże z drużyną z drugiej grupy. W drugim etapie odbyły się mecze o miejsca.

Wyniki spotkań grupowych:

Mecz 1 Bombers Malbork – Naprzód Janów 2:6 (0:4)

0-1 Mateusz Podsiedlik (as. Patryk Kogut)
0-2 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
0-3 Maciej Urbanowicz (as. Szymon Skrodziuk)
0-4 Łukasz Elżbieciak (as. Maciej Urbanowicz)
0-5 Mateusz Podsiedlik (as. Patryk Kogut)
1-5 Maciej Rompkowski (as. Szymon Marzec)
2-5 Maciej Rompkowski (as. Szymon Marzec)
2-6 Patryk Kogut (as. Szymon Niemczyk) 

Mecz 2 LUCE Bielsko-Biała – Sport Rebel Gdańsk 4:2 (0:1)

0:1 Krystian Mocarski (as. Jakub Wala)
1:1 Jakub Nowotaski (as. Patryk Malicki)
2:1 Krzysztof Dudkiewicz (as. Dariusz Wanat)
3:1 Jakub Nowotaski (as. Dariusz Wanat)
3:2 Igor Smal (as. Jakub Wala)
4:2 Dariusz Wanat

Mecz 3 Marsjanie Opole – ŁKH Łódź 9:4 (4:1)

1:0 Paweł Dronia (as. Adrian Gajor)
2:0 Maciej Resiak (as. Paweł Dronia)
3:0 Adrian Gajor
4:0 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
4:1 Piotr Ciechanowski (as. Marcin Gavin)
4:2 Marek Syniawa (as. Grzegorz Jakubczyk)
4:3 Radosław Rongiers (as. Piotr Ciechanowski)
5:3 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
6:3 Filip Stopiński (as. Paweł Wacławczyk)
7:3 Tomasz Sznotala (as. Mateusz Sordon)
8:3 Filip Stopiński
9:3 Adrian Gajor (as. Paweł Dronia)
9:4 Piotr Ciechanowski (Jakub Darol)

Mecz 4 Mad Dogs Sopot – Polonia Bytom 5:3 (2:2)

0:1 Martin Przygodzki (as. Sebastian Owczarek)
1:1 Adam Wróbel (as. Patryk Kaczmarek)
1:2 Karol Wąsiński
2:2 Marek Wróbel (as. Mateusz Strużyk)
3:2 Jan Rodziewicz (as. Bartłomiej Wróbel)
3:3 Martin Przygodzki
4:3 Piotr Koseda (as. Mateusz Zieliński)
5:3 Michał Michałkiewicz (as. Adam Wróbel) 

Mecz 5 Bombers Malbork – LUCE Bielsko-Biała 6:3 (1:2)

1:0 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
1:1 Dariusz Wanat (as. Jakub Nowotarski)
1:2 Maciej Rybak
1:3 Witold Łazarz
2:3 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
3:3 Szymon Marzec
4:3 Szymon Marzec
5:3 Michał Naróg (as. Szymon Marzec)
6:3 Josef Vitek (as. Oskar Lehmann)

Mecz 6 Sport Rebel Gdańsk – Naprzód Janów 5:10 (4:4)

1:0 Paweł Dzięgiel (as. Damian Kamiński)
2:0 Igor Smal (as. Jan Andrzejewski)
3:0 Damian Kamiński (as. Piotr Lickiewicz)
3:1 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
4:1 Krystian Mocarski (as. Jakub Wala)
4:2 Michał Działo (as. Maciej Urbanowicz)
4:3 Maciej Urbanowicz (as. Łukasz Elżbieciak)
4:4 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
4:5 Maciej Urbanowicz (as. Łukasz Elżbieciak)
4:6 Mateusz Podsiedlik
5:6 Damian Kamiński (as. Krystian Mocarski)
5:7 Michał Krokosz (as. Igor Sarna)
5:8 Patryk Kogut (as. Maciej Urbanowicz)
5:9 Szymon Skrodziuk (as. Michał Krokosz)
5:10 Mateusz Podsiedlik (as. Patryk Kogut)

Mecz 7 Marsjanie Opole – Mad Dogs Sopot 3:1 (1:0)

1:0 Maciej Resiak (as. Filip Stopiński)
1:1 Aron Chmielewski (as. Piotr Koseda)
2:1 Paweł Dronia (as. Filip Stopiński)
3:1 Filip Stopiński

Mecz 8 Polonia Bytom – ŁKH Łódź 11:1 (7:1)

1:0 Jarosław Rzeszutko (as. Sebastian Owczarek)
2:0 Martin Przygodzki (as. Jarosław Rzeszutko)
3:0 Sebastian Kłaczyński (as. Karol Wąsiński)
3:1 Wojciech Komorski (as. Mateusz Kubiak)
4:1 Martin Przygodzki (as. Bartłomiej Stępień)
5:1 Bartłomiej Stępień (as. Jarosław Rzeszutko)
6:1 Łukasz Dybaś (as. Paweł Żyła)
7:1 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przygodzki)
8:1 Sebastian Owczarek (as. Jarosław Rzeszutko)
9:1 Jarosław Rzeszutko
10:1 Bartłomiej Stępień (as. Martin Przygodzki)
11:1 Aleksiej Trandin (as. Sebastian Kłaczyński)

Mecz 9 Bombers Malbork – Sport Rebel Gdańsk 13:2 (6:2)

1:0 Oskar Lehmann (as. Szymon Marzec)
1:1 Damian Kamiński (as. Paweł Dzięgiel)
2:1 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
2:2 Kacper Niedźwiecki (as. Krystian Mocarski)
3:2 Maciej Rompkowski (as. Michał Naróg)
4:2 Josef Vitek (as. Szymon Marzec)
5:2 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
6:2 Michał Sadowski
7:2 Szymon Marzec (as. Josef Vitek)
8:2 Michał Naróg (as. Oskar Lehmann)
9:2 Szymon Marzec
10:2 Michał Nawrocki
11:2 Szymon Marzec
12:2 Szymon Cyganowski
13:2 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)

Mecz 10 LUCE Bielsko – Biała – Naprzód Janów 5:2 (3:0)

1:0 Dariusz Wanat (as. Krzysztof Dudkiewicz)
2:0 Patryk Malicki (as. Oskar Prokop)
3:0 Patryk Malicki (as. Ondrej Raszka)
4:0 Krzysztof Dudkiewicz (as. Dariusz Wanat)
5:0 Patryk Malicki (as. Jakub Nowotarski)
5:1 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
5:2 Mateusz Podsiedlik (as. Maciej Urbanowicz)

Mecz 11 Marsjanie Opole – Polonia Bytom 8:7 (3:3)

1:0 Adrian Gajor
1:1 Jarosław Rzeszutko
1:2 Aleksiej Trandin (as. Paweł Żyła)
1:3 Karol Wąsiński (as. Sebastian Owczarek)
2:3 Tomasz Sznotala (as. Mateusz Sordoń)
3:3 Paweł Wacławczyk (as. Adrian Gajor)
3:4 Sebastian Owczarek (as. Bartłomiej Stępień)
4:4 Adrian Gajor
5:4 Paweł Dronia (as. Filip Stopiński)
5:5 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przgodzki)
6:5 Filip Stopiński
6:6 Bartłomiej Stępień (as. Karol Wąsiński)
6:7 Aleksiej Trandin (as. Sebastian Kłaczyński)
7:7 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
8:7 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)

Mecz 12 Mad Dogs Sopot – ŁKH Łódź 7:5 (4:3)

1:0 Aron Chmielewski (as. Jan Rodziewicz)
1:1 Mateusz Kubiak
1:2 Wojciech Komorski (as. Jakub Darol)
1:3 Radosław Rongiers
2:3 Aron Chmielewski (as. Marek Wróbel)
3:3 Marek Wróbel
4:3 Mateusz Zieliński (as. Marek Wróbel)
4:4 Mateusz Kubiak (as. Marek Syniawa)
5:4 Marek Wróbel (as. Aron Chmielewski)
5:5 Marek Syniawa
6:5 Piotr Koseda (as. Mateusz Strużyk)
7:5 Marek Wróbel (as. Aron Chmielewski)

Tabele po fazie zasadniczej:
zrzut-ekranu-2019-06-22-o-19-55-18zrzut-ekranu-2019-06-22-o-16-46-51

Marsjanie Opole oraz Naprzód Janów awansowali bezpośrednio do półfinałów. Mad Dogs Sopot musiał rozegrać baraż z Bombers Malbork a LUCE Bielsko-Biała musiała zagrać baraż z Polonią Bytom. ŁKH Łódź i Sport Rebel Gdańsk zmierzyły się w rywalizacji o 7. Miejsce

Mecz 13 baraż o 1/2 finału LUCE Bielsko-Biała – Polonia Bytom 5:8 (1:3)

0:1 Sebastian Owczarek (as. Jarosław Rzeszutko)
0:2 Martin Przygodzki (as. Jarosław Rzeszutko)
0:3 Łukasz Dybaś (as. Michał Zając)
1:3 Krzysztof Dudkiewicz (as. Maciej Rybak)
1:4 Jarosław Rzeszutko (as. Sebastian Owczarek)
1:5 Martin Przygodzki (as. Jarosław Rzeszutko)
1:6 Michał Zając (as. Łukasz Dybaś)
2:6 Krzysztof Dudkiewicz (as. Ondrej Raszka)
3:6 Krzysztof Dudkiewicz (as. Miłosz Noworyta)
3:7 Karol Wąsiński (as. Sebastian Kłaczyński)
3:8 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przygodzki)
4:8 Dariusz Wanat (as. Krzysztof Dudkiewicz)
5:8 Patryk Malicki (as. Maciej Rybak)

Mecz 14. baraż o 1/2 finału Mad Dogs Sopot – Bombers Malbork 1:4 (1:3)

0:1 Michał Sadowski (as. Michał Nawrocki)
0:2 Michał Naróg (as. Josef Vitek)
0:3 Michał Naróg (as. Radek Czarniewski)
1:3 Patryk Kaczmarek (as. Mateusz Strużyk)
1:4 Josef Vitek (as. Szymon Marzec)

Mecz 15. o 7. Miejsce Sport Rebel – ŁKH Łódź 8:9D (2:7)

1:0 Kacper Niedźwiecki (as. Jakub Wala)
1:1 Marek Syniawa (Kamil Świerczewski)
2:1 Krystian Mocarski (as. Igor Smal)
2:2 Mateusz Kubiak (as. Kamil Świerczewski)
2:3 Marek Syniawa (Kamil Świerczewski)
2:4 Jakub Darol (as. Wojciech Komorski)
2:5 Radosław Rongiers (as. Jakub Darol)
2:6 Kamil Świerczewski (as. Marcin Gawin)
2:7 Piotr Ciechanowski (as. Mateusz Kubiak)
3:7 Karol Przybyła (as. Grzegorz Cytawa)
3:8 Marek Syniawa (as. Piotr Ciechanowski)
4:8 Karol Przybyła (as. Jakub Wala)
5:8 Kacper Niedźwiecki (as. Jakub Wala)
6:8 Karol Przybyła (as. Mikołaj Szczepkowski)
7:8 Karol Przybyła (as. Igor Smal)
8:8 Karol Przybyła (as. Krystian Mocarski)
8:9 Piotr Ciechanowski (as. Mateusz Kubiak) – w dogrywce

Pary półfinałowe to Marsjanie Opole – Polonia Bytom i Naprzód Janów – Bombers Malbork. Zespoły, które przegrały baraże zagrały o 5. Miejsce

Mecz 16. półfinał 1. Naprzód Janów – Bombers Malbork 3:4 (0:2)

0:1 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
0:2 Michał Nawrocki (as. Szymon Marzec)
1:2 Mateusz Podsiedlik (as. Michał Działo)
2:2 Mateusz Podsiedlik (as. Maciej Urbanowicz)
2:3 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
2:4 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
3:4 Maciej Urbanowicz

Mecz 17. półfinał 2. Marsjanie Opole – Polonia Bytom 7:3 (5:1)

1:0 Maciej Resiak (as. Filip Stopiński)
2:0 Paweł Dronia (as. Adrian Gajor)
3:0 Adrian Gajor
3:1 Bartłomiej Stępień (as. Martin Przygodzki)
4:1 Tomasz Sznotala (as. Maciej Resiak)
5:1 Adrian Gajor (as. Filip Stopiński)
5:2 Jarosław Rzeszutko (as. Bartłomiej Stępień)
5:3 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przygodzki)
6:3 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
7:3 Filip Stopiński 

Mecz 18. o 5. Miejsce LUCE Bielsko-Biała – Mad Dogs Sopot 7:5 (2:3)

1:0 Dariusz Wanat (as. Mateusz Dudkiewicz)
1:1 Patryk Kaczmarek
2:1 Dariusz Wanat
2:2 Jarosław Dołęga (as. Patryk Kaczmarek)
2:3 Mateusz Strużyk
3:3 Ondrej Raszka
4:3 Jakub Nowotaski (as. Krzysztof Dudkiewicz)
5:3 Krzysztof Dudkiewicz (as. Jakub Nowotaski)
6:3 Miłosz Noworyta (as. Dariusz Wanat)
6:4 Marek Wróbel (as. Mateusz Strużyk)
7:4 Patryk Malicki (as. Krzysztof Dudkiewicz)
7:5 Patryk Kaczmarek (as. Bartłomiej Wróbel)

Półfinały wygrali zawodnicy Marsjan Opole oraz Bombers Malbork i to oni zmierzyli się w finałowej walce o tytuł Mistrza Polski w Hokeju na Rolkach 2019. Naprzód Janów i Polonia Bytom walczyli o brązowe medale.

Mecz 19. o 3. miejsce Naprzód Janów – Polonia Bytom 4:10 (2:6)

1:0 Patryk Kogut (as. Maciej Urbanowicz)
1:1 Łukasz Dybaś (as. Michał Zając)
1:2 Sebastian Kłaczyński (as. Aleksiej Trandin)
1:3 Michał Zając (as. Mariusz Tymczyszyn)
2:3 Szymon Skrodziuk
2:4 Bartłomiej Stępień (as. Łukasz Dybaś)
2:5 Martin Przygodzki (as. Sebastian Owczarek)
2:6 Karol Wąsiński (as. Sebastian Kłaczyński)
2:7 Sebastian Owczarek (as. Karol Wąsiński)
2:8 Łukasz Dybaś
3:8 Szymon Niemczyk (as. Michał Działo)
3:9 Michał Zając (as. Łukasz Dybaś)
4:9 Patryk Kogut (as. Igor Sarna)
4:10 Aleksiej Trandin (as. Marek Żurek)

Mecz 20. FINAŁ Bombers Malbork – Marsjanie Opole 6:3 (0:1)

0:1 Tomasz Sznotala (as. Mateusz Sordoń)
0:2 Maciej Waluszek
1:2 Michał Naróg (as. Michał Nawrocki)
1:3 Maciej Waluszek (as. Mateusz Pawlak)
2:3 Szymon Marzec (as. Maciej Rompkowski)
3:3 Michał Sadowski (as. Maciej Rompkowski)
4:3 Maciej Rompkowski
5:3 Oskar Lehmann (as. Wiktor Kopyciński)
6:3 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)

Mistrzem Polski w sezonie 2019 została drużyna BOMBERS MALBORK
Wicemistrz Polski – Marsjanie Opole
3. Miejsce – Polonia Bytom
4. Miejsce – Naprzód Janów
5. Miejsce – LUCE Bielsko-Biała
6. Mad Dogs Sopot
7. ŁKH Łódź
8. Sport Rebel Gdańsk

Król Strzelców – Szymon Marzec (Bombers Malbork)
Najlepszy Napastnik – Filip Stopiński (Marsjanie Opole)
Najlepszy Obrońca – Oskar Lehmann (Bombers Malbork)
Najlepszy Bramkarz – Wiktor Kopycińcki (Bombers Malbork)

Galeria zdjęć znajduje się na naszym Facebooku “hokej na rolkach”

GALERIA 1 

GALERIA 2

Film z Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w Hokeju na Rolkach >>LINK<<

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom:

zrzut-ekranu-2019-06-21-o-13-50-17sportrebel-logo goldwell
gks-stoczniowiec
urzad-marszalkowski

PEŁNE SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN:

Bombers Malbork

Kopyciński Wiktor, Świderski Filip – bramkarze
Josef Vitek, Oskar Lehmann, Maciej Rompkowski, Szymon Marzec, Gilbert Leśniak, Maciej Cyganowski, Michał Nawrocki, Michał Sadowski, Michał Naróg, Szymon Cyganowski, Radek Czerniewski
Trener – Sławomir Nawrocki
Kierownik – Piotr Sadowski

Marsjanie Opole

Michał Kieler, Dominik Robaszkiewicz – bramkarze
Łukasz Sznotala, Paweł Dronia, Filip Stopiński, Maciej Resiak, Mateusz Sordoń, Mateusz Pawlak, Paweł Wacławcyk, Grzegorz Konopka, Tomasz Bardelski, Adrian Gajor, Tomasz Sznotala, Maciej Waluszek
Trener – Tomasz Bardelski
II Trener – Ryszard Fedorski
Kierownik – Witold Bardelski

Polonia Bytom

Dawid Pabisiak – bramkarz
Sebastian Owczarek, Paweł Żyła, Łukasz Dybaś, Karol Wąsiński, Bartłomiej Stępień, Sebastian Kłaczyński, Martin Przygodzki, Jarosław Rzeszutko, Marek Żurek, Mariusz Tymczyszyn, Aleksiej Trandin, Michał Zając

Naprzód Janów

Michał Czernik – bramkarz
Łukasz Elżbieciak, Michał Działo, Maciej Urbanowicz, Mateusz Podsiedlik, Patryk Kogut, Igor Sarna, Szymon Skrodziuk, Szymon Niemczyk, Michał Krokosz, Jakub Piper, Dawid Musioł

LUCE Bielsko-Biała

Sebastian Lipiński – bramkarz
Jakub Nowotaski, Mateusz Dudkiewicz, Maciej Rybak, Krzysztof Dudkiewicz, Miłosz Noworyta, Ondrej Raszka, Dariusz Wanat, Patryk Malicki, Witold Łazarz, Oskar Prokop

Mad Dogs Sopot

Krzysztof Bojanowski, Przemek Zaręba – bramkarze
Mateusz Strużyk, Grzegorz Suwała, Jarosław Dołęga, Bartłomiej Wróbel, Michał Śmigielski, Patryk Kaczmarek, Marek Wróbel, Piotr Malicki, Michał Michałkiewicz, Adam Wróbel, Szymon Paruszewski, Piotr Koseda, Aron Chmielewski, Mateusz Zieliński, Jan Rodziewicz
Trener – Bartek Wróbel

ŁKH Łódź

Karri Hiukka, Jarosław Cylke – bramkarze
Kamil Świerczewski, Marek Syniawa, Grzegorz Jakubczyk, Arkadiusz Witczak, Marcin Gavin, Piotr Matuszewski, Mateusz Kubiak, Radosław Rongiers, Tomasz Kurowski, Wojciech Komorski, Piotr Ciechanowski, Jakub Darol, 

Sport Rebel Gdańsk

Wiktor Soliński, Mikołaj Szczepkowski – bramkarze
Igor Smal, Krystian Mocarski, Kacper Niedźwiecki, Jakub Wala, Piotr Lickiewicz, Karol Przybyła, Mariusz Maćkowiak, Michał Kłosiński, Grzegorz Cytawa, Paweł Dzięgiel, Przemysław Wojciechowski, Damian Kamiński, Jan Andrzejewski

Dla hokeja na rolkach w Polsce to nie koniec sezonu. Czeka nas jeszcze wyjazd juniorskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata do Barcelony. Brakuje nam już naprawdę niewiele, aby zebrać wystarczające finanse. Nadal trwa akcja na portalu pomagam.pl
Dziękujemy za wszelkie wpłaty!

https://pomagam.pl/qfvmb4x5

poster_79542-3