Pierwszy międzynarodowy weekend w ściganiu na rolkach pomiędzy tyczkami jest już za nami. Drugi rok z rzędu sezon rozpoczynał się na czeskiej ziemi, tym razem w Mezibori.

Pierwszego dnia zawodnicy startowali w slalomie gigancie. W swoich kategoriach zwyciężyli Michał Stachowski (U10), Zuzanna Stachowska (U12) oraz Bogusław Topolski (Masters). W kategorii U14 drugie miejsce zajęła Hanna Rodawska, piąte miejsce Natasza Gmur, szóste miejsce padło łupem Joanny Kostyry, a na siódmym miejscu uplasowała się Karolina Dębicka. W tej samej kategorii wśród mężczyzn, Karol Dziedzic zajął drugie miejsce. W U16 Iga Bartkowska zajęła miejsce szóste.

Całe wyniki z sobotnich zawodów znajdziecie tutaj:
Wyniki CILA Cup (sobota) podział na kategorie wiekowe
Wyniki CILA Cup (sobota)

Drugiego dnia zawodów przeprowadzono pierwszą eliminacje Pucharu Świata 2019. Pierwszy przejazd, ustawiony bardzo wymagająco przez czeskiego delegata, zweryfikował umiejętności zawodników. Nawet najlepszym zdarzały się pomyłki. Skutkowało to wyeliminowaniem ze stawki kilku znaczących nazwisk, jak chociażby Miksa Zvejnieksa, Jana Mollera czy Noaha Singa. Trasie nie podołali też także nasi reprezentanci: zawodniczki TST Warszawa – Karolina Ratajczyk, Natasza Gmur (debiutująca w Pucharze Świata), oraz Michał Bąk (Skimka Say Sport), Bogusław Topolski (TST Warszawa) i Michał Styrylski (Skimka Say Sport). Do mety dojechała jako jedyna z seniorów Iga Bartkowska, lecz uzyskany przez nią czas nie pozwolił na jazdę w drugim przejeździe. Jako jedyny z seniorów do drugiego przejazdu zakwalifikował się Antoni Zalewski (Klub Sportowy DeSki), który mimo sporych problemów na trasie uplasował się na 23 miejscu ze stratą 4,20 do lidera.

Drugi przejazd był zupełnym przeciwieństwem pierwszego. Serbski trener Djordje Dedinac ustawił trasę bardzo szybko, bez żadnych pułapek jednocześnie pozbawiając rywalizacji “smaczku”. Na takim ustawieniu procentowały przede wszystkim już nie umiejętności jazdy i zachowania rownówagi lecz jedynie “grzania w dół”. Bez większego zaskoczenia rywalizację rozstrzygnął Sven Ortel z Niemiec, który jest specjalistą od tras na wprost. Rywalizacji nie ukończyła zeszłoroczna zwyciężczyni Pucharu Świata, Mona Sing, która na ostatnich bramkach zgubiła rytm ostatecznie nie kończąc swojego przejazdu. Antoni Zalewski, jedyny Polak w drugim przejeździe zajął ostatecznie miejsce 22.

Co ciekawe, w pierwszym przejeździe, dobre przejazdy Karoliny Dębickiej oraz Hanny Rodawskiej dawałyby im miejsce w TOP30 Pucharu Świata. Nasze juniorki bez większego problemu poradziły sobie z trudnym fragmentem trasy. Dzięki swoim świetnym wynikom dziewczyny z TST Warszawa zgarnęły całe podium w CILA Cup – 1. Karolina Dębicka 2. Hanna Rodawska 3. Joanna Kostyra. W Cila Cupie punktowali również zawodnicy Alpi Clubu: Michał Stachowski, Joanna Banaszczyk  oraz Tymoteusz Reising.

Więcej relacji oraz informacji na temat zawodów wraz ze zdjęciami znaleźć możecie na naszej stronie na facebooku. Znajdziecie tam również relacje na żywo wraz z przejazdami naszych zawodników, wywiadami oraz komentarzem Antka Zalewskiego.

W przyszły weekend kolejne ściganie, tym razem w niemieckim Degmarn, które słynie z doskonałej organizacji zawodów. Już niebawem będziemy mogli przekonać się o tym na własnej skórze. Tradycyjnie zawody te relacjonować będziemy dla was na kanale Inline Alpine Poland.

Wyniki Puchar Świata (niedziela)