Dobre wieści napłynęły do nas z wczorajszych zawodów w niemieckim Degmarn, gdzie odbywały się drugie eliminacje Pucharu Świata w Inline Alpine.
W prawie czterdziestostopniowym upale rywalizowali najlepsi zawodnicy z całej Europy. Drugi raz z rzędu, w zawodach zwyciężyli Ann Krystin Wanzke oraz Sven Ortel, mocno umacniając się na pozycji liderów klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pierwsza trójka pań

1. Ann Krystin Wanzke 58,23

2. Claudia Wittman + 0,26

3. Manuela Schmohl + 0,77

Pierwsza trójka mężczyzn
1. Sven Ortel 53,58

2. Manuel Zorlein +1,00

3. Jorg Bertsch +1,18

W niedzielnych zawodach wystartowali również nasi reprezentanci: Karolina Ratajczyk, Iga Bartkowska, Natasza Gmur oraz Bogusław Topolski. Z całej czwórki, jedynie Topolski zdobył punkty pucharu świata, zjeżdżając 20 miejsce w bardzo mocno obstawionej stawce, z czasem 1:01:85. Gmur oraz Ratajczyk niestety nie ukończyły swoich przejazdów, a Bartkowska się nie zakwalifikowała.

Zawody w Degmarn były ostatnim sprawdzianem przed World Roller Games w Barcelonie, gdzie zawodnicy rywalizować będą w konkurencji slalomu, giganta, kombinacji, slalomu równoległego oraz team eventu. Cztery intensywne dni zawodów, przy śródziemnomorskich temperaturach na pewno dadzą się we znaki. Na szczęście aura w Polsce jest obecnie mocno zbliżona do tej w Katalonii, stąd o aklimatyzacje powinniśmy być spokojni.

Trzymamy kciuki za naszych!.
Link do wyników z niedzieli