Menu

4. sierpnia 2019 w Cieszynie zostały rozegrane historyczne zawody Rewia Trophy Cieszyn 2019.

Na zawodach rozegrano konkurencje:

  • w jeździe figurowej na rolkach – były to trzecie w historii Polski zawody w tej dyscyplinie oraz
  • w jeździe figurowej na wrotkach – były to pierwsze w XXI wieku zawody w jeździe figurowej na wrotkach. Tym samym mamy nadzieję, że zawody Rewia Trophy Cieszyn 2019 dały początek odrodzeniu w Polsce jazdy figurowej na wrotkach.

W zawodach wzięło udział łącznie 34. zawodników z 4 klubów: MKS Rewia Warszawa, KJF Spin on Rolls, Sekcja AZS Łyżwiarstwa Figurowego w Warszawie oraz KS Axel Wrocław.

Podczas zawodach została wykupiona setna licencja PZSW na rok 2019 w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach (liczymy licencje zawodników, trenerów, sędziów). W 2018 roku mieliśmy 22 zawodników. Mamy nadzieję, że w 2020 roku grono zawodników się jeszcze powiększy.

Zawody zorganizował klub MKS Rewia Warszawa we współpracy z KS Cieszyn.

wrotki figurowe jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach wrotki figurowe jazda figurowa na rolkach wrotki figurowe wrotki figurowe wrotki figurowe wrotki figurowe wrotki figurowe jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach jazda figurowa na rolkach4