Menu

Świetne rezultaty odnotowali polscy zawodnicy podczas zawodów Cadet Challange w belgijskiej Ostendzie. Absolutną gwiazdą okazała się Wiktoria Dąbrowska (UKS Zryw Słomczyn), która po słabszym pierwszym biegu (16 miejsce) w kolejnych startach nie miała sobie równych wygrywając rywalizację na dystansach 300, 500 i 3000m na punkty! Dzięki temu w klasyfikacji generalnej tych zawodów Wiktoria zajęła 3 miejsce oraz zwyciężyła w klasyfikacji sprintów. Jeszcze nigdy żaden z reprezentantów naszego kraju nie uzyskał tak dobrych wyników podczas tych zawodów, które są zaliczane do Pucharu Europy oraz są najważniejszymi zawodami dla tej kategorii wiekowej na naszym kontynencie!

Bardzo dobre wyniki w kategorii kadetów uzyskał również Szymon Wojtakowski (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki), który dwukrotnie uplasował się tuż za podium (300 i 500m) dzięki czemu w klasyfikacji sprinterskiej zajął 3 miejsce! Udany był również jego bieg na eliminację, w którym został sklasyfikowany na 6 pozycji.

Nieźle zaprezentowali się również pozostali nasi zawodnicy, najlepsze starty w ich wykonaniu to: Malwina Grudysz – 12, Kinga Wojnar (obie UKS Orlica Duszniki Zdrój) – 21, Szymon Bełz – 12, Bartosz Kita (obaj TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski) – 20.

Oprócz zawodów kadetów rywalizowały również inne kategorie wiekowe w ramach Pucharu Europy – tutaj duży sukces odniosła Kaja Gajewska (UKS Orlica Duszniki Zdrój), która była 3 na 10000m na eliminacje i takie samo miejsce zajęła również w klasyfikacji długich dystansów. W towarzyszących zawodach dla młodszych kategorii wzięła udział grupa jej młodszych kolegów i koleżanek z klubu – najlepiej spisała się Hania Mazur wygrywając 4 z 5 wyścigów, dzięki czemu zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji wielobojowej.

Warto podkreślić, że uzyskane wyniki to w głównej mierze efekt pracy w klubach, gdzie zawodnicy są szkoleni na co dzień – dlatego też gratulujemy trenerom, bez których tak świetnych rezultatów by nie było!

Zdjęcia: Kaja Gajewska

Partner logistyczny wyjazdu na Cadet Challange Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich