Polacy już dziś rozpoczną rywalizację Mistrzostw Europy, które odbywają się w hiszpańskiej Pampelunie!

Polskę reprezentować będzie siedmioosobowa grupa m.in. Aleksandra Glamkowska i Paweł Ciężki, którzy w ubiegłą sobotę zdobyli tytułu Długodystansowych Mistrzów Polski.

W trakcie 6 dni startów, 261 zawodników z 16 krajów rywalizować będzie na specjalnym torze wrotkarskim (26.08- 28.08) oraz na torze ulicznym (30.08 i 31.08). Zwieńczeniem mistrzostw będzie walka w maratonie (1.09).

Hiszpania po raz drugi w tym sezonie będzie gospodarzem imprezy rangi mistrzowskiej we wrotkarstwie szybkim. Ostatnie zawody pod względem organizacyjnym były przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie i liczę, że tym razem też tak będzie – komentuje Bartosz Pisarek, prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich

Polskę reprezentować będzie silna grupa, którą od niedawna prowadzi legenda wrotkarstwa szybkiego – Gregory Dugento, który mocno wierzy w swoich wybrańców.

Mistrzostwa Europy to okazja do zmierzenia się ze światowymi potęgami wrotkarstwa jakimi są: Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy. Przed nami trudne zadanie, ale wiem, że nasi zawodnicy są odpowiednio przygotowani i nastawieni psychicznie – mówi Gregory Dugento, trener kadry narodowej

Pełen skład reprezentacji Polski:
1. Aleksandra Glamkowska
2. Marek Kania
3. Paweł Ciężki
4. Kaja Gajewska
5. Jan Lebda
6. Filip Hawrylak
7. Alicja Jasztal

Zawody można oglądać na żywo dzięki livestreamingowi – LIVESTREAM