W pierwszą sobotę września odbyły się najważniejsze zawody w jeździe agresywnej!

Mistrzostwa Polski w tym roku odbyły się w Dąbrowie Górniczej na nowo wybudowanym obiekcie, który został dobrze przyjęty przez środowisko rolkarzy i deskarzy.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – Senior i Junior. Do finałowych przejazdów dostałi się tylko zawodnicy, którzy zdobyli najwyższe noty za przejazdy eliminacyjne.

Finałowe przejazdy były niezwykle przemyślane przez zawodników, zero przestojów, idealnie zaplanowane tory jazdy i wykorzystanie przeszkód. Dla sędziów zdecydowanie nie były to zawody łatwe do sędziowania. Finalnie karty ocen pokazały kto wykorzystał skateplaze w najlepszy sposób.

Na najżwyższym stopniu podium stanął faworyt tej imprezy Tomek Przybylik, z niewielką strątą do zwycięzcy na drugim stopniu stanął Krystian Zarzeczny, trzecia lokata przypadła Kubie Olejarzowi.

W kategorii juniorów zawody były finałem trwajacego cały sezon cyklu Rollcamp Championschip – zwycięzcami zostali Ci, którzy zgromadzili największą sumę punktów.

mistrzostwa polski - Senior

 1. Tomek Przybylik
 2. Krystian Zarzeczny
 3. Kuba Olejarz
 4. Piotr Combrzyński
 5. Eryk Pilch
 6. Tomasz Kwiecień
 7. Alex Roczniok
 8. Bartek Malec
 9. Karol Byrski
 10. Paweł Fijał
 11. Adam Brzuchala
 12. Ernest Żwirecki
 13. Bartek Mocek
 14. Patrycja Najda
 15. Aleksander Nowinkow
 16. Kacper Wieczorek

Mistrzostwa polski - Junior

 1. Szymon Ziemicki
 2. Adam Wrzal
 3. Piotr Gbyl

*Mistrzami Polski w kategorii junior zostałi zawodnicy, którzy podczas całego cyklu ROLLCAMP CHAMPIONS zebrali największą sumę punktów

Pełne wyniki ROLLCAMP CHAMPIONS – oficjalnych Mistrzostw Polski w jeździe agresywnej w kategorii Junior

zdjęcia autorstwa: Michał Oziemblewski