W dniach 28-29 września w Skawinie odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Inline Alpine. Na starcie zameldowało się ponad 50 zawodników z trzech krajów – Polski, Czech oraz Ukrainy.
Organizatorem zawodów był klub sportowy Skimka.

Trasa przy ul. Hałacińskiego – znana i lubiana w rolkarskim światku – po raz kolejny okazała się godna imprezy ogólnopolskiego formatu. Podczas weekendu odbyły się trzy klasyfikacje. W sobotę ścigaliśmy się w ramach Mistrzostw Małopolski oraz w ramach AZS Inline Cup, czyli pierwszych w historii akademickich zawodów inline alpine. Sobotnie zmagania były również ostatnim etapem rekordowego pod względem edycji Pucharu Polski w Inline Alpine. W sobotę najlepsze czasy wykręcili Paulina Prochazkova z Czech oraz skawiński dzik – Michał Styrylski. Wśród studentów najlepsi okazali się Anna Nowak, z najlepszym czasem wśród Polek oraz Antoni Zalewski.

W niedzielę walka toczyła się o medale Mistrzostw Polski. Na trasie składającej się w obu przejazdach z 32 tyczek po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się duet z soboty, czyli Paulina Prochazkova oraz Michał Styrylski. Wśród Polek najlepszy czas wykręciła Hanna Rodawska.

Niedziela była dniem podsumowania Pucharu Polski w Inline Alpine 2019. Najlepsi zawodnicy z całego sezonu otrzymali medale, nagrody oraz puchary, a na najmłodszych (i nie tylko) pod koniec czekał słynny na cały świat “Skawiński deszcz słodyczy”.

Zawody w Skawinie były ostatnimi zmaganiami w inline alpine w tym sezonie 2019, który był dla nas z wielu względów szczególny i wymagający. Rekordowa liczba etapów Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski w Skawinie, Mistrzostwa Mazowsza w Warszawie, pierwsze zawody na Śląsku (Michał Bąk i zawody w Piekarach Śląskich), tysiące kilometrów zjeżdżone po Polsce i Europie, tony sprzętu przerzuconego na treningach, tysiące tyczek zbijanych na stokach tras całej Europy, Mistrzostwa Świata w Barcelonie, Mistrzostwa Europy w Villablino, zawody od Hiszpanii po Serbię i Słowenię. Trochę tego było – serdecznie wszystkim dziękujemy za ten sezon!

Jak to się jednak mówi – koniec sezonu jest jednocześnie początkiem nowego, zatem witamy w sezonie 2020.

Serdeczne dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli to wydarzenie, szczególnie Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski 2019

Wyniki Mistrzostw Polski 2019

Zdjęcia autorstwa Joanny Trompeter-Maksym

Zdjęcia MP I przejazd

Zdjęcia MP II przejazd

Zdjęcia Mistrzostwa Małopolski I przejazd