Szanowni Państwo
drodzy zawodnicy, trenerzy, działacze, rodzice.

Sytuacja w Polsce nadal jest trudna i trudno określić w jakiej perspektywie czasowej może nastąpić poprawa i powrót do rywalizacji sportowej. Wiem jak to trudny czas dla nas wszystkich, jak trudno trenować w domowych warunkach czy też ukrywać się po to, żeby móc się poruszać…

Optymistyczne wieści płyną z Ministerstwa Sportu, które ma plan na „odmrożenie” sportu. W pierwszym etapie obejmie to zawodników przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, dla których zostaną stworzone specjalne warunki w Centralnych Ośrodkach Sportu. Wierzymy, że w kolejnych krokach zacznie to obejmować również szersze grupy sportowców, jak również obiekty.

Niestety panująca sytuacja zmusza nas do zmian w kalendarzu planowanych imprez. Możliwe są różne scenariusze, z całą pewnością priorytetem dla nas jako Związku będzie rozegranie Mistrzostw Polski 2020 we wszystkich dyscyplinach wrotkarskich. Mamy świadomość, że w niektórych dyscyplinach może to być trudne (np. hokej), ale cały czas wierzymy, że sezon choć krótszy to się odbędzie.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu do końca maja nie mogą być finansowane żadne akcje szkoleniowe, jak również zawody. W związku z tym zaplanowane w tym czasie imprezy odbędą się w innych terminach, bądź też w roku 2020 się nie odbędą. Przełożone bądź odwołane w związku z tym zostały m.in. MP w półmaratonie w Grodzisku Wielkopolskim oraz Puchar Europy Wschodniej w Tomaszowie Lubelskim (jeśli będzie fizyczna możliwość to zawody odbędą się w późniejszych terminach). Na tą chwilę wygląda więc na to, że jeśli sytuacja się ustabilizuje to najwcześniej w czerwcu wrócimy do rywalizacji. O wszelkich decyzjach w tych kwestiach będziemy oczywiście na bieżąco informować.

Ze swojej strony życzę wszystkim wytrwałości i wierzę, że zobaczymy się już niedługo!