Szanowni Państwo

Zapewne wielu z Was słyszało o śmiertelnym wypadku na skateparku w Kaliszu sprzed kilku dni. Jako Związek zrzeszający kilka dyscyplin ( rolki, deskorolka, od niedawna również hulajnogi), które z obiektów tego typu korzystają czujemy się w obowiązku zabrać zdanie. Przykro, że w takich okolicznościach, ale niestety upadki czy wypadki są w pewien sposób nieodłączną częścią sportu. Nie zawsze jednak mają tragiczny skutek i naszą intencją jest, żeby starać się jak najbardziej wyeliminować ich przyczyny.

W całej Polsce jest wybudowanych mnóstwo skateparków – mniejszych, większych. Każdy z takich obiektów ma swój regulamin, niestety różnie jest z jego przestrzeganiem. Mamy pełną świadomość, że są to w większości obiekty bezpłatne i otwarte dla każdego, dlatego niezbędny jest wzajemny szacunek pomiędzy wszystkimi korzystającymi. Przestrzeganie zasad panujących na skateparku musi być podstawą dla wszystkich użytkowników. Regulamin dotyczy zarówno najmłodszych przyprowadzanych przez rodziców, jak i tych bardzo doświadczonych i świetnie jeżdżących. Apelujemy szczególnie do rodziców, których dzieci stawiają swoje pierwsze kroki, żeby uczulić je na kwestie bezpieczeństwa – wiadomo, że dzieci często same regulaminu nie przeczytają czy też nie zrozumieją – to od Państwa zależy ich bezpieczeństwo, jak również innych korzystających z obiektów.

Przypominamy również o prowadzonej przez nas akcji #jeżdżęzgłowąwkasku poprzez którą promujemy używanie kasków zawsze i przez wszystkich. Pamiętajmy, że głowę mamy jedną i kask może nam pomóc ją ochronić.

Mocno wierzymy, że działając wspólnie jesteśmy w stanie wpłynąć na bezpieczniejsze korzystanie ze skateparków, które dla wszystkich będą miejscem podnoszenia umiejętności jak również czerpania z tego radości.