Mistrzostwa Słowacji były jednymi z pierwszych zawodów, na których licznie pokazywała się reprezentacja Polski. To tutaj bowiem w 2015 roku, po raz pierwszy polscy zawodnicy sięgali po słynne słowackie talerze. Tak było również i w tym roku – mimo pandemii koronawirusa i utrudnionych podróżach po Europie, polskim zawodnikom udało się wystartować w zawodach organizowanych przez słowacki związek rolkarski oraz Kesely Team w Spiskiej Nowej Wsi. Na zawodników czekała dobrze znana i całkiem stroma trasa, dobra organizacja, tradycyjnie – talerze, oraz – dla najlepszych – nagrody pieniężne. Przede wszystkim jednak, najważniejsze, że w nowej rzeczywistości udało się wspólnie pościgać się w dobrze znanym towarzystwie i sprawdzić, jak ten trudny czas wpłynął na formę naszych zawodników.

Z Polski na Słowację na zawody w dniach 25 i 26 lipca wyruszyły teamy ze Skawiny (Skimka Say Sport, Inline Alpine Team Skawina) oraz Warszawy (TST Warszawa, Alpi Club oraz AZS Politechnika Warszawska). Nasi zawodnicy pokazali, że na tle rywalek i rywali z Czech i Słowacji prezentują bardzo dobrą formę.

Sporo zamieszania jeszcze na długo przed zawodami wprowadziły mało optymistyczne prognozy, które wieszczyły ulewne burze podczas obu dni zawodów. Na szczęście jednak deszcz pokropił jedynie podczas drugiego przejazdu sobotnich zawodów, wprowadzając, jak zawsze zresztą, dużo losowości w ostatecznych rozstrzygnięciach. Najlepiej w tych mieszanych warunkach spisali się Anna Nowak (Inline Alpine Team Skawina) oraz Antoni Zalewski (AZS Politechnika Warszawska), którzy z najlepszymi czasami wygrali swoje kategorie.

Niedzielne zmagania Mistrzostw Słowacji przeszły wyjątkowo sprawnie oraz bez konieczności zmieniania kółek. W walce o tytuł mistrza Słowacji rywalizację kobiet (nagrody przyznawane były w kategorii od 2003 i starsi) wygrała Barbora Prochazkova z Czech. Wśród Polek czwarte miejsce zajęła Karolina Ratajczyk (TST Warszawa), a piąte Anna Nowak. Warto nadmienić, że trzeci czas zawodów uzyskała Hanna Rodawska (TST Warszawa, 2006). U panów podobnie jak w sobotę najlepszy czas zawodów uzyskał Antoni Zalewski, który tym samym skompletował trzeci w swojej karierze tytuł mistrzowski. W zaciętej rywalizacji na setne sekundy drugie miejsce zajął Michał Styrylski (Skimka Say Sport), a czwarte Bogusław Topolski (TST Warszawa). Honor gospodarzy ratował Simon Liptak, który zajął trzecie miejsce.

W klasyfikacji Kesely Cup (suma czasów z obu dni zawodów) ogromne puchary trafiły w ręce Anny Nowak oraz Antoniego Zalewskiego.

W młodszych kategoriach świetnie zaprezentowali się nasi juniorzy, pewnie zgarniając słowacką zastawę. Po pełne wyniki zapraszamy na oficjalną stronę słowackiego związku.

Wyniki sobota:
http://files.sias5.webnode.sk/200022503-b3322b3325/MSR%202020%20sobota.pdf

Wyniki niedziela:
http://files.sias5.webnode.sk/200022504-c6362c6363/MSR%20nede%C4%BEa.pdf